JUSTINA TIMBERLAKE'A

 
nie można jedynie słuchać, na niego trzeba po prostu patrzeć! Teraz już możesz bez ustanku oglądać go na dwóch płytach DVD z koncertu na żywo w Madison Square Garden promującego krążek "Future Sex/Love Sounds". Rewelacja!

KYLIE MINOGUE, X

 
Po kilku latach księżniczka popu wróciła jak zwykle na parkiety, bo większość utworów to dyskotekowe pewniaki. Choć Kylie nie jest odkrywcza na nowej płycie, tanecznie wprowadzi Cię w karnawał. Posłuchaj coveru Roxy Music "Like a Drug". Uzależnia bez względu na wykonanie.

MIĘDZY NAMI CAFE VOL. 5

 
Składanki kultowej warszawskiej kawiarni "Między Nami" mają tylu zwolenników, że wciąż trzeba kompilować nowe. Piąta edycja to mi.n. DJ Vadim, De Phazz, Angus & Julia Stone. Sprawdzą się w każdym rozdaniu... nastrojów

ARETHA FRANKLIN, JEWELS IN THE CROWN


to składanka, na której diwa zaśpiewała w duetach z najlepszymi wykonawcami świata. Trudno się zdecydować, czy lepiej brzmi z Sinatrą czy George'em Michaelem, a na płycie jeszcze wiele takich pereł, mi. n Whitney Houston, Mary J. Blige, Annie Lennox.

NATALIA KUKULSKA, SEXI FLEXI

 
Muzyczny kameleon. Zupełnie inna, dojrzała Natalia, w głównie anglojęzycznych utworach, stylistyką przypominających trochę Princ'a z lat 80., podkręconego funkiem, soulem i hip hopem. Przyjemne zaskoczenie.

MUCHY, TERROROMANS


Uwielbiani przez krytyków, nieraz nazywani objawieniem rodzimego rynku. Do tej pory jednak ich utworów i intrygujących tekstów słuchano jedynie na muzycznych portalach internetowych albo tłumie na energetycznych koncertach. Nareszcie wydali płytę która wciąga i potwierdza superformę.

ZAKOPOWER, NA SIEDEM

Początek trochę punkowy, potem trochę jazzowo, a nawet "afrykańsko". Za to tym razem mniej folkowo. Teksty piosenek napisali mi.n Kayah i Rafał Bryndal. Jeśli więc za mało ci będzie góralskich skrzypiec, niech przemówią do ciebie słowa.