Nie wszystko złoto, co się świeci, 18.04
Reż. Andy Tennant
Ben "Finn" (Matthew McConaughey) to surfer, który ma obsesję poszukiwacza skarbów i chce znaleźć legendarny XVIII-wieczny statek, który zatonął. Tak bardzo, że już zdążył stracić wszystko, co miał, nawet swoje małżeństwo z Tess (Kate Hudson). Gdy kobieta stara się ułożyć sobie życie na nowo, pracując na statku miliardera, „Finn” wkrada się na pokład, by przekonać bogacza, że warto zainwestować w poszukiwanie statku. Ale chętnych na skarb jest więcej. Na planie tej komedii między Matthew (nową twarzą zapachu The One Dolce & Gabbana) i Kate iskrzyło. Ach, te feromony...

Once, 28.03
Reż. John Carney

Niskobudżetowy, skromny w formie, za to w treści na bogato. Na festiwalu w Sundance oklaskiwany na stojąco. Nagrodę publiczności dostał tam zapewne za to, że jest historią prostą, prawdziwą i pozytywną – o parze artystów, którzy odnajdują się w Dublinie. Oboje mają muzyczny talent. On (Glen) jest ulicznym grajkiem, ona emigrantką z Czech. Dzięki znajomości przestaną być outsiderami i odważą się złapać marzenia.

Juno, 4.04 reż. Jason Reitman
Przesympatyczny, optymistyczny (choć trochę schematyczny), ale świetnie zagrany film. Ellen Page, (Juno) dostała za niego nominację do Oscara, a Diablo Cody statuetkę za scenariusz. Młodziutka Juno dowiaduje się, że jest w ciąży. Chce urodzić, ale potem oddać dziecko do adopcji. Znajduje gotowe na potomka, „piękne” młode małżeństwo – jednak decyzja męża zaskoczy wszystkich. Zobacz koniecznie.

Nie kłam, kochanie, 28.03 Reż. Piotr Wereśniak
Kolejny pewniak. Scenariusz Łepkowskiej tak lukrowy, że poziom cukru we krwi niepokojąco wzrasta, plus zatrzęsienie polskich gwiazd. Adamczyk jako Marcin, który traci świetną pracę i finansowy grunt. Jedyne, co go ocali, to majątek ciotki Neli (Tyszkiewicz) skorej na gest, jeśli siostrzeniec się ożeni. W zawiłościach kłamstw nieoczekiwaną kandydatką na żonę okazuje się Ania (M. Żmuda-Trzebiatowska). Zobaczysz też m.in.: M. Schejbal i T. Karolaka.

Kochanek Lady Chatterley, 28.03
Reż. Pascale Ferran
Gotowa na skandal, erotykę, poruszenie? Jeśli tak, zobacz ten najlepszy francuski film 2007 r. (adaptacja słynnej powieści Davida H. Lawrence’a zdobyła aż 5 Cezarów). Konstancja Chatterley ma bezbarwne życie. Jednak przewraca się ono do góry nogami, gdy poznaje leśniczego. Skup się, bo czeka cię długa historia...

Na pewno, być może, 11.04 Reż. Adam Brooks
Inteligentna komedia, wolna od trywialnych rozwiązań i puent. Trzydziestokilkuletni tata z Manhattanu, Will, jest w trakcie rozwodu, kiedy jego 10-letnia córka Maya zaczyna go pytać o jego życie przed ślubem. Dziewczynka chce wiedzieć kompletnie wszystko na temat poznania się rodziców. Will musi się więc cofnąć do 1992 r., gdy jako młody aspirujący polityk przeniósł się do Nowego Jorku i był zaangażowany w związki z trzema kobietami. Maya ma odgadnąć, która z opisywanych dziewczyn jest jej mamą. Rozszyfrowując zagadkę, pomaga ojcu zamknąć przeszłość i otworzyć się na nowe.

KOBIECY METRAŻ  11.04.
Efekt pamięci - reż. Claudia Lehmann, Kilka prostych słów - reż. Anna Kazejak-Dawid, Pokój szybkich randek - reż. Anna Maliszewska
To trzy obrazy krótkometrażowe (podczas seansu połączone w cykl) młodych utalentowanych reżyserek o różnych kobietach. Filmy obsypano nagrodami na wielu festiwalach filmowych. Pobudzą, przerażą, zachwycą, skłonią do dyskusji. Dla wykształciuchów, uciekających od komercji.