"Bajan", Krzysztof Sołoducha
wyd. Rosner & Wspólnicy
Historia męskich namiętności i dylematów: polityka czy kobieta, azja czy europa?
"Woda dla słoni", Sara Gruen,  wyd. Rebis
Świetna amerykańska powieść, której akcja toczy się w latach 30. XX wieku podczas wielkiego kryzysu wśród pracowników wędrownego cyrku, oraz współcześnie. Bohaterem jest student weterynarii nieprzytomnie zakochany w młodziutkiej żonie porywczego tresera. Wzruszająca, znakomicie napisana i pełna niespodzianek opowieść zasłużenie stała się światowym bestsellerem wydanym w 32 krajach.
"Nowe przygody Mikołajka", Tom 2, gościnny, Sempe
wyd. Znak
Zabierałam się do tej lektury nieco nieufnie: kolejnych, 48 cudownie odnalezionych opowiadań o mikołajku, jego mamie, tacie, Buni i chłopakach z klasy mogło być przecież piątą wodą po kisielu. a jest nadal tak cudownie urocze i śmieszne jak wszystkie poprzednie tomy! Czytaj sama, daj mamie, babci, dzieciom i sąsiadowi!
Kalendarz Pirelli 1964-2007
wyd. Rebis
Wszystkie jego dotychczasowe wydania, których nie można było kupić, możesz obejrzeć w albumie. Piękne modelki, niepowtarzalne zdjęcia. Uszczęśliwią zapewne każdego faceta, jeśli zabrakło ci weny na prezent.
"Zadyma w dzikim sadzie", Kiran Desai
wyd. Znak
Debiut autorki wspaniałego "Brzemienia rzeczy utraconych", zupełnie inny w stylu i tematyce. Dwudziestoletni Sampath porzuca nudną pracę na poczcie i zaczyna żyć na drzewie. Wkrótce potem miejscowi ogłaszają go prorokiem, a rodzina Sampatha postanawia to wykorzystać finansowo. Wtedy do akcji wkraczają uzależnione od alkoholu... małpy. Absurdalny humor tej frywolnej opowieści jednak nie rekompensuje faktu, że książka zwyczajnie nie porywa.
"Nie ma z czego się śmiać", Stefania Grodzieńska
wyd. Latarnik

Stefania Grodzieńska jest naszą absolutną idolką: ma świetną figurę, fantastyczne poczucie humoru i 93 lata. Przeżyła jedną Wielką Rewolucję, dwie wojny światowe i kilka Rzeczypospolitych, nie roztyła się, nie zgorzkniała i jeszcze uważa, że było zabawnie. Bo, wbrew tytułowi, jest się z czego śmiać!
"Efekty świetlne", Mirana Beverly-Wittemore
wyd. Świat Książki
Przepiękna opowieść o pewnej rodzinie o tym, jak niewinne zdjęcia mogą doprowadzić do tragedii. Poznajemy Kate Scott, ale nic, co wydaje się prawdą na początku tej książki, nią nie jest. Nie będziesz mogła się oderwać, odkrywając tajemnice bohaterki gęsto przetykane wspomnieniami, anegdotami z życia wielkich malarzy i historią sztuki.