"NIECH SIĘ ROZPĘTA BURZA", LEENA LANDER"
wyd. Słowo/Obraz Terytoria
Powiew świeżości z dalekiej północy. W książce króluje pewien chłód i niepokój, jak na dobry thriller psychologiczny przystało. Dziennikarka Iiris wyjeżdża do Olkikumpu, aby napisać reportaż na temat składowania radioaktywnych odpadów. Odnajduje listy i fotografie - rodzinne skrawki przeszłości - które prowadzą ją prosto w "ramiona" mrocznej zagadki. O miłości, obłędzie i szukaniu siebie. Nieprzeciętna literatura - poruszy.
"RYTMY ŻYCIA I ŚMIERCI", AMOS OZ
wyd. Rebis
Oto jak można napisać o pisaniu. "Rytmy..." pozwalają czytelnikowi wniknąć w umysł pisarza w trakcie procesu twórczego, który towarzyszy powstawaniu dzieła literackiego. Skąd biorą się te, a nie inne postaci powieści, jak łączą się ich fikcyjne biografie w sensowną całość? Podążając śladami pisarza z Tel Awiwu, znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące źródeł literackiego natchnienia.
"WSZYSTKIE SZCZĘŚLIWE RODZINY", CARLOS FUENTES
wyd. Świat Książki
Znakomita powieść meksykańskiego pisarza. Ale czy to na pewno powieść, czy zbiór opowiadań, a może grecka tragedia? Cudownie wsiąka w meksykański klimat, a ty nie czujesz odległości i egzotyki, wszystko wydaje się, jakby było tuż za rogiem. Możesz w niej odnaleźć rys własnej rodziny, a to czasami bywa bolesne... Brawa dla Barbary Jaroszuk za tłumaczenie

"DRAŃ NA KANAPIE", DANIEL JONES
wyd. Drzewo Babel
Męska odpowiedź na "Jędzę w domu", czyli co facetom roi się w głowach i co tak naprawdę czują (tak, oni też czują!). Inteligentnie, prawdziwie, przezabawnie i czasem wzruszająco o miłości, ojcostwie, dumie i innych męskich dziwactwach oraz o typowych życiowych rozterkach, z którymi borykają się nosiciele testosteronu.
"POKUTA", IAN MC EWAN
wyd. Albatros
Literacki pierwowzór głośnego filmu. Początkująca pisarka, 13-letnia Briony, jest świadkiem sceny miłosnej między swoją starszą siostrą i przyjacielem rodziny. Nie do końca pewna, co widzi, pozwala swojej wyobraźni na szalone insynuacje. W ich wyniku miłość zostaje przerwana, a Briony całe życie zmagać się będzie z poczuciem winy. Genialne portrety psychologiczne, soczysta, niepokojąca proza. Koniecznie.
Bookhousecafe
to nowa sieć miejsc według konceptu: kawiarnia & księgarnia w jednym. Na razie otwarto pierwszą w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 14. Niedługo w Bookhousecafe zamienią się wszystkie księgarnie Domu Książki w stolicy, Wrocławiu, a potem w innych miastach. Co ma je odróżniać od innych tego typu miejsc? Już jest świetna kawa i spotkania dla dzieci, na których książki czyta np. Małgorzata Kożuchowska. Będą spotkania autorskie, recitale, wystawy, wernisaże.