Ginni Rometty odchodzi z IBM

Ginni Rometty przez 8 lat obejmowała funkcję prezesa IBM, była pierwszą kobietą na stanowisku prezesa w historii przedsiębiorstwa. Kobieta, która żelazną ręką rządziła IBM dla tysięcy kobiet była wzorem. Stanowisko prezesa IBM objęła w 2012 roku i rozpoczęła proces transformacji firmy, stawiając nacisk na rozwiązania chmurowe, analizę danych i sztuczną inteligencję. Jednak ostatnio tuż po prezentacji wyników koncernu niespodziewanie ustąpiła z fotela prezesa koncernu technologicznego IBM. Do jej odejścia prawdopodobnie przyczyniły się spadające przychody IBM, które kurczą się od 22 kwartałów.

Kto obejmie stanowisko Ginni Rometty?

Następcą Ginni Rometty, która opuści IBM w kwietniu 2020 roku ma być Arvind Krishna – wiceprezes odpowiedzialny za segment chmury obliczeniowej i rozwijający oprogramowanie SI. 62- letnia Ginni Rometty w koncernie IBM pozostanie do końca tego roku.

Ginni Rometty w 2018 roku znalazła się na liście 50 najpotężniejszych kobiet w branży technologicznej. Natomiast w ubiegłym roku w rankingu 100 najpotężniejszych kobiet świata, Rometty zajęła 9. miejsce.