Profesor Romuald Dębski czym się zajmuje?

Profesor ginekologii Romuald Dębski to wybitny specjalista i położnik, który w swojej długiej karierze pomógł całej rzeszy kobiet. W jego klinice, którą zarządza wraz z żoną leczy się nieprawidłowości ciąży, pomaga w nią zajść i przede wszystkim daje kobietom wolny wybór, w przypadku ciąży zagrożonej czy z ciężkimi komplikacjami. Ten wybitny specjalista w dziedzinie położnictwa, ginekologii, perinatologii i endokrynologii ginekologicznej oraz rozrodczości działa aktywnie przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej, popiera prawa polskich kobiet i rozumie ich często trudne położenie.

"Ja miałem u siebie ludzi, którzy agitują przeciwko aborcji czy in vitro. Ale gdy sprawa dotyczyła członków ich rodzin, to nagle się im poglądy zmieniły., nie owijał w bawełnę w wywiadach.

Teraz sam walczy o życie, ponieważ ciężko zachorował. Mimo fałszywych doniesień mediów dotyczących śmieci profesora Dębskiego, ten 62. letni naukowiec cały czas się nie poddaje. Zewsząd płyną słowa wsparcia, od rodziny i przyjaciół, ale także od grona wdzięcznych pacjentek, które przygotowały dla profesora coś wyjątkowego.

Wzruszający prezent pacjentek Romualda Dębskiego

Na "Dębski Clinic" na Facebooku zaprezentowano właśnie prezent, który zawisł na OIOM-ie przy łóżku profesora Dębskiego. To podarunek od "Bielańskich Mam", kobiet, które były pacjentkami ginekologa w szpitalu Bielańskim. Kobiety, teraz już też szczęśliwe mamy, własnoręcznie zrobiły kolaż ze zdjęciami, na których pozują ze swoimi dziećmi. Tym szczęściem chciały się podzielić i wesprzeć chorego, który pomógł im często w trudnych przypadkach.

Na facebookowym profilu pojawiło się zdjęcie wzruszającego kolażu i podziękowania od żony profesora.

To wspaniały gest, chwytający za serce!