Ghislaine Maxwell zatrzymana przez FBI

Jak podają amerykańskie media, Ghislaine Maxwell została zatrzymana przez FBI w Bedford w stanie New Hampshire w USA. 58-letnia kobieta jest podejrzana o udział w pedofilskich przestępstwach miliardera Jeffrey’a Epsteina w latach 1994-1997. Wkrótce Maxwell stanie przed sądem federalnym.

Ghislaine była czynnym uczestnikiem działań Epsteina aż do jego śmierci. Świadczyła ważne usługi administracyjne w zakresie rekrutacji dziewcząt, zarządzania nimi, umawiania spotkań i terminów interakcji między panem Epsteinem a nieletnimi dziewczętami, które świadczyły mu usługi seksualne. Utrzymywała to, zastraszając je.

Tak mówił w rozmowie z "Guardianem" w 2019 r. Dan Kaiser - prawnik Jennifer Araoz, którą miał zgwałcić Epstein.

Ghislaine Maxwell nie przyznaje się do winy.

Kim jest Ghislaine Maxwell?

Ghislaine Maxwell jest najmłodszą córką zmarłego brytyjskiego magnata medialnego Roberta Maxwella. Była asystentką, a przez pewien czas także partnerką Jeffrey’a Epsteina. Z zeznań ofiar wynika, że kobieta rekrutowała nieletnie nastolatki, które były wykorzystywane seksualnie przez miliardera i jego znajomych.

"Kontrolowała dziewczyny i była jak madame" - tak o Maxwell mówiła BBC, Sarah Ransome - jedna z ofiar Epsteina.

"Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" - historia miliardera w serialu Netflixa 

Miniserial dokumentalny Netflixa zatytułowany "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty", przybliża historie ofiar miliardera. Dokument pokazuje, jak amerykański miliarder wykorzystywał swoje wpływy i fortunę, by rozwijać przestępczą działalność. W lipcu 2019 roku usłyszał Jeffrey Epstein zarzut sprowadzanie do swoich nieruchomości dziesiątek nieletnich, którym płacił za seks. Z zeznań śledczych wynika, że milioner werbował dziewczynki i oferował je innym bogatym mężczyznom, którzy je wykorzystywali.

66-latkowi groziło 45 at pozbawienia wolności. Proces Epsteina miał ruszyć w czerwcu 2020 roku, jednak w sierpniu 2019 Jeffrey Epstein popełnił samobójstwo w więzieniu na Manhattanie. Mimo tego w grudniu 2019 roku rozpoczął się proces przeciwko miliarderowi. Dziewięć kobiet oskarża go o gwałt i molestowanie. Ofiary domagają się odszkodowania w wysokości 557 mln dolarów, które ma być wypłacone z majątku Epsteina.

Przeczytaj także: Duffy domaga się usunięcia "365 dni" z Netflixa. Powodem są jej prywatne przeżycia.