Sölden, zimowa stolica Alp w sezonie 2017/18 prezentuje się wyjątkowo interesująco. Oprócz światowej klasy ośrodka sportów zimowych dobrych powodów, aby udać się do Sölden w dolinie Ötztal, dostarczają m.in. nowa restauracja na lodowcu Rettenbach, nowy elastyczny karnet, kinowa wystawa o Jamesie Bondzie i liczne imprezy.

Zima 2017/18: gdzie na narty?

Odpowiedź jest jedna: Sölden! Już sama nazwa jest obietnicą najwyższej jakości, która spełnia się w każdej dziedzinie – od oferty sportowej, przez hotele i gastronomię, po rozrywkę. Ponad 30 schronisk i restauracji dowodzi wysokiej klasy Sölden zarówno w dziedzinie gastronomii, jak i hotelarstwa. Wyjątkową atrakcję stanowi restauracja ice Q na Gaislachkogl (3058 m). Ten futurystyczny szklany sześcian posłużył za spektakularną scenerię dla kinowego przeboju z Jamesem Bondem „Spectre“.Tej zimy goście mogą się również cieszyć nową, wybudowaną całkiem od zera na wysokości 2675 m n.p.m. restauracją na lodowcu Rettenbach. Piękne widoki gwarantowane!

Najlepsze miejsce na narty

Kolejna atrakcja Sölden z pewnością ucieszy zwłaszcza tych narciarzy, którzy nigdy nie mają dosyć. Wspólny karnet obu topowych ośrodków – Sölden i Obergurgl-Hochgurgl – to uniwersalny klucz do łącznie 254 km tras narciarskich i 56 nowoczesnych wyciągów. Z ważnym przez 3 dni lub dłużej karnetem narciarskim goście Sölden mogą teraz według uznania przenieść się także do tylnej części doliny Ötztal, aby tam odkryć jeszcze większy wybór stoków. Niezależnie od karnetu Sölden i tak umożliwia szusowanie bez obaw o brak śniegu od jesieni do późnej wiosny. Bijący przeróżne rekordy ośrodek narciarski jako jedyny w Austrii dysponuje też aż trzema udostępnionymi przez kolejki linowe trzytysięcznikami (BIG3) oraz dwiema kolejkami, które należą do najwydajniejszych na świecie - Gaislachkoglbahn i Giggijochbahn.

Idealne miejsce na zimowy wyjazd

Jeśli nie jesteś fanem narciarstwa i po trzech godzinach na stoku masz dość, Sölden ma dla Ciebie rozwiązanie. Kurort oferuje niezliczoną ilość atrakcji! A może by tak wybrać się do muzeum w środku góry? We wnętrzu góry Gaislachkogl powstaje bowiem kinowa instalacja, która ma być czymś o wiele obszerniejszym, niż zwykła wystawa o Jamesie Bondzie. 007 ELEMENTS – bo tak jest zatytułowana – to cały ogromny, interaktywny i edukacyjny kompleks, który oprowadza zwiedzających po świecie agenta 007, przemawiając przy tym do wszystkich zmysłów. Swój status jednego z najsłynniejszych ośrodków sportów zimowych w Alpach Sölden umacnia również serią atrakcyjnych imprez, które gwarantują gorącą atmosferę przez całą zimę. Od czasu premiery w 2012 roku Electric Mountain Festival (EMF) przyciąga tłumy fanów muzyki na lodowy parkiet wśród szczytów Alp Ötztalskich, gdzie występują gwiazdy muzyki elektronicznej. Kolejna atrakcja, a jednocześnie premiera w Sölden, będzie miała miejsce w kwietniu na lodowcu Tiefenbach, gdzie odbędzie się seria imprez sportowych AUDI Nines, która zgromadzi w malowniczej scenerii najlepszych na świecie narciarzy i snowboardzistów.