Fulla Horak: przepowiednie, które dotyczą spraw pozaziemskich 

Ukończyła studia filozoficzne oraz muzyczne, a w czasie wojny była łączniczką Armii Krajowej. Została osądzona przez Sowietów i osadzona w łagrach, gdzie spędziła aż dziesięć lat życia. To życiorys Fulli Horak. Przepowiednie, które usłyszała od świętych, dotyczyły spraw ostatecznych. Kobieta dostąpiła łaski ujrzenia tego, jak wygląda niebo, piekło i czyściec. Historie, które po sobie pozostawiła, wzbudzają wiele emocji i mają być przestrogą dla żyjących. Wizja piekła opiera się na nieustannym cierpieniu i tęsknocie. Dusze zmarłych wiedzą o tym, że nigdy nie dostąpią ratunku. 

Zobacz również: 

Fulla Horak, a właściwie Stefania Horak pierwszych objawień doświadczyła w 1935 roku. Wcześniej pozostawała osobą niewierząca. Dopiero spotkania z postaciami zza światów przywróciły jej wiarę. Kobiecie ukazywały się duchy świętych. Byli to m.in.:  

  • święta Magdalena Zofia Barat,
  • Andrzej Bobola,
  • święty duchowny Jan Bosko,
  • święta Teresa od Dzieciątka Jezus,
  • Joanna d’Arc,
  • niemiecka mistyczka Katarzyna Emmerich,
  • francuski ksiądz Jan Vianney,
  • Pierre Giorgio Frassati.

Święci i błogosławieni kościoła, którzy odwiedzali kobietę, przestawili jej wizje tego, co dzieje się z duszą ludzką po śmierci. Pozostawili jej również orędzia oraz dali wiele wskazań dotyczących tego, jak żyć, aby dostąpić zbawienia. Ponadto Magdalena Zofia Barat – zakonnica i założycielka Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa dała jej polecenie, aby zapisać wszystko to, o czym mówi. Choć było całkowicie ciemno, a święta nie wypowiadała na głos żadnych słów, kobieta zapisała wszystko, co zakonnica chciała jej przekazać. Jak sama wspominała: usiadłam z zeszytem na kolanach i nagle ołówek zaczął się sam posuwać po papierze. Trzymałam go tylko. Nie wiem, co pisał, bo nie słyszałam żadnego dyktanda.

Fulla Horak: czyściec i piekło  

Duszom, które osadzone zostały w czyśćcu towarzyszy poczucie wielkiej tęsknoty. Są one skazane na nieustanne odczuwanie tego stanu dopóki nie dostąpią całkowitego oczyszczenia. Czyściec składa się z kilku kręgów – a im bliżej nieba znajduje się dusza, tym stan udręki jeszcze bardziej się wzmaga. Najgorsze, co mogą zrobić ludzie żyjący na ziemi to odczuwanie żalu lub nienawiści do zmarłej osoby. W ten sposób szkodzą sobie oraz pokutującej duszy. Czyściec jest zupełnie inny: straszniejszy od wszystkiego, co się da o nim powiedzieć – wyjaśniała w swoich zapiskach Fulla Horak. Przekazała również, że jeśli ktoś chce pomóc nieżyjącej osobie, która trafiła do tego miejsca, najlepszym sposobem jest ofiara złożona w Święto Zmarłych oraz nieustanna modlitwa

Zobacz również: 

Zobacz także:

Duchy zmarłych nawiedzają ziemię, ale mogą komunikować się z ludźmi tylko wówczas, gdy uzyskają na to zgodę od Boga. 

Mistyczka dostąpiła również wizji piekła. Opisała go jako stan wiecznego cierpienia i świadomości tego, że ratunek nigdy nie nadejdzie. Piekło również dzieli się na kręgi, a najniższy z nich jest jednocześnie najstraszniejszym i najgorszym. Dusza ludzka wie, że nigdy nie dostąpi zbawienia. Pali ją niegasnący ogień pragnienia i tęsknoty za szczęściem, które nigdy nie będzie jej udziałem – w ten sposób Fulla Horak opisuje to, co dzieje się z ludzką duszą w tym miejscu. 

Wizja nieba Fulli Horak

Fulla Horak o życiu pozagrobowym dowiedziała się bardzo wiele. Święci, którzy ją nawiedzali, zdradzili jej, jak wygląda stan wiecznej szczęśliwości. Obraz nieba jawi się jako miejsce doskonałe, gdzie ludzkie dusze mogą dostąpić boskiej mądrości. Tu urzeczywistnia się wszystko, co nasza wyobraźnia mogła stworzyć. Wszystkie bowiem najbardziej fantastyczne myśli ludzkie są ledwie bladym, dalekim refleksem pomysłowości Bożej – wspominała w swoich notatkach mistyczka. Ci, którzy swoim życiem zasłużyli na przebywanie w niebiosach są przepełnieni miłością, spokojem i radością. 

Fulla Horak: życiorys mistyczki 

Fulla Horak przyszła na świat 22 lutego 1909 roku w Tarnopolu. Studiowała filozofię na Uniwersytecie Lwowskim. Ukończyła również Lwowski Uniwersytet Muzyczny. Podjęła pracę jako nauczycielka muzyki. Kiedy wybuchła II wojna światowa, stała się łączniczką Armii Krajowej pomiędzy Lwowem i Warszawą. Wykazywała się wielką odwagą i w tajemnicy dostarczała więźniom komunię świętą. Jej działalność została zdemaskowana w 1944 roku przez sowietów, a kobieta trafiła do łagru. W przymusowych obozach pracy spędziła aż dziesięć lat życia. W tym czasie doświadczyła wielu cierpień. Zachorowała na raka żołądka i przeszła operację wycięcia znacznej jego części oraz dwunastnicy. Zabieg został przeprowadzony bez znieczulenia. Po odbyciu całej kary powróciła do Polski. Zamieszkała razem z siostrą w Zakopanem, gdzie zmarła w 1993 roku. 

Jako młoda kobieta była niewierząca. Złożyła obietnicę, że jeśli tylko odzyska wiarę, będzie nieustannie służyć Bogu. Wszystko zmieniło się w 1935 roku, kiedy Fulla Horak po raz pierwszy doświadczyła spotkania z kimś zza światów. Jako pierwsza ukazała jej się święta Magdalena Zofia Barat. Niedługo potem krąg odwiedzających ją duchów został rozszerzony. Święci dawali jej pouczenia oraz wskazówki, które miały być przykładem tego, jak żyć, by osiągnąć zbawienie. Oprócz tego kobieta otrzymywała też przestrogi i doświadczała wizji, w których widziała, jak wygląda piekło, niebo i czyściec. Jeszcze przed wybuchem wojny światło dzienne ujrzały jej zapiski dotyczące niesamowitych spotkań. Duchowe przeżycia Fulli Horak zostały opisane w książce Święta Pani. Objawienia i wizje mistyczne. Oprócz tego niektóre fragmenty jej rozważań zostały ujęte w publikacji O życiu pozagrobowym z 1992 roku, czym zajęło się jedno z wrocławskich wydawnictw. W roku 2020 premierę miał film Czyściec, który opowiada o życiu polskiej mistyczki.