Fryzury na święta, czyli modne uczesania dla różnego rodzaju włosów

Niekoniecznie musisz postawić na konkretne uczesanie wymagające wizyty u fryzjera. Rozpuszczone i delikatnie pofalowane włosy to według nas również świetna i bardzo kobieca alternatywa fryzury na święta. Jeśli natomiast nie masz wciąż pewności, co byłoby najlepsze dla twojego rodzaju włosów sprawdź w powyższej galerii inspiracje modnych uczesań. Z pewnością znajdziesz coś dla swojej długości i koloru włosów.

Fryzury na święta, czyli postaw też na zadbane włosy

W trakcie poszukiwań inspiracji modnych fryzur warto również pamiętać, że każde uczesanie o wiele lepiej się prezentuje na zadbanych włosach. Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wprowadzić, aby nadać włosom blask oraz wpłynąć na ich wzmocnienie? Podpowiadamy.

  • Detoksykacja: produkty detoksykujące najczęściej są całkowicie naturalne, a ich właściwości to całkowite oczyszczenie skóry głowy oraz włosów z: zanieczyszczeń, nadmiaru produktów do stylizacji, itp. stosowanych regularnie. W tym przypadku jednak warto uważać, aby nie popadać w skrajności. Najczęściej producenci detoksykujących szamponów do włosów polecają stosowanie ich raz w tygodniu.
  • Olejowanie włosów: klasycznymi olejkami w czasach kiedy mamy dostęp do ogromnej liczby kosmetyków praktycznie na każdym kroku często jest przez kobiety pomijane. Niektóre nie wiedzą lub nie próbowały nigdy tzw. olejowania. Faktycznie, nie przy każdym rodzaju włosów taki zabieg pielęgnacyjny jest polecany, jednak jest jeden pewnik - na pewno wypróbowany raz wcale ci nie zaszkodzi. Jak olejować włosy? Podobnie jak detoksykacja skóry głowy i włosów olejowanie nie jest zabiegiem, który powinnyśmy wykonywać często. Raz w tygodniu wystarczy. Wówczas nacierasz czyste włosy wieczorem np. olejkiem arganowym, który ma cenne właściwości odbudowujące i zostawiasz go na noc. Gęsty olejek bardzo ciężko jest rozprowadzać, dlatego przed wmasowaniem go we włosy możesz ogrzać go w dłoniach. Dzięki temperaturze powinnaś mieć ułatwione zadanie. Rano, po klasycznym umyciu włosów nie powinnaś mieć wrażenia, że są tłuste tylko grubsze i nieco cięższe. Dodatkowo, taki olej często jest podstawą drogich kosmetyków, a w czystej postaci w aptece kosztuje nie więcej niż 5 złotych. My jesteśmy na tak!

Co jeść, aby poprawić wygląd włosów, czyli dieta na piękne włosy

Czy określone produkty spożywcze mogą wpłynąć na wygląd naszych włosów? Posłuchajcie ekspertki: