Owalna twarz – czym się charakteryzuje?

Owalna twarz jest często uważana za najwygodniejszą, jeśli chodzi o dobór fryzury. Dzieje się tak głównie dlatego, że pasuje do niej niemal każdy kształt i cięcie. Charakteryzuje się ona niewielką, delikatnie zaokrągloną brodą i smukłymi policzkami z bardzo delikatnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Czoło nie jest osadzone ani za nisko, ani za wysoko, znajduje się mniej więcej w ⅔ twarzy. Linia żuchwy jest, jaka sama nazwa wskazuje, owalna, miękka, bez wyraźnie zarysowanych kości. 

Grzywka do owalnej twarzy

Fryzury dla twarzy owalnej z wysokim czołem mogą zawierać grzywkę. Osoby o tym kształcie twarzy w przeciwieństwie do posiadaczek twarzy okrągłej lub kwadratowej, mogą pozwolić sobie na grubą i prostą grzywkę, która będzie wyglądała szczególnie dobrze w przypadku niskoporowatych, prostych włosów. Sprawdź też, w jakiej długości grzywki czujesz się najlepiej. Dobrym rozwiązaniem może być zarówno krótka, modna grzywka do połowy czoła, jak i dłuższa sięgająca za brwi. Ta druga jednak może nadawać twarzy nieco ciężki, zmęczony wygląd. 

Fryzura dla owalnej twarzy może zawierać też grzywkę rozchodzącą się na boki i opadającą na czoło jedynie cienkimi pasemkami. Posiadaczki owalnej buzi mają też ogromną dowolność, jeśli chodzi o umiejscowienie przedziałka. Dobrze sprawdzą się grzywki na bok z przedziałkiem, kierującym miękką falę włosów na jeden profil. W przypadku bardziej regularnych twarzy świetnie wyglądać będzie też przedziałek na środku, zwłaszcza w połączeniu z grzywką w stylu curtain bangs

Zobacz też:

Krótkie fryzury dla owalnej twarzy

Jaka długość włosów do owalnej twarzy - oto pytanie, które najczęściej zadają sobie kobiety marzące o znacznej zmianie długości. Dobra wiadomość jest taka, że niemal każda. Posiadaczki owalnej buzi nie muszą obawiać się nawet bardzo znacznego obcięcia włosów. Wręcz przeciwnie, włosy sięgające nad brodę mogą nadać im niezwykłego uroku. 

Krótkie fryzury do owalnej twarzy to doskonały wybór. Posiadaczkom buzi o tym kształcie świetnie będzie we wszystkich odmianach bobach, zwłaszcza tych o mocnym, zdecydowanym cięciu. Polecamy szczególnie french boba, w swojej klasycznej długości ponad linię żuchwy. Decydując się na krótkie włosy, powinnyśmy też zwrócić uwagę na to, aby nadać im objętości. Ich większa ilość przy samej głowie, wpłynie korzystnie na wygląd całego owalu twarzy. Dobrym rozwiązaniem będzie też pixie cut, który odsłoni to, co w naszej twarzy jest najpiękniejsze - linię szczęki i delikatne kości policzkowe. 

Półdługie fryzury dla kwadratowej twarzy

Jakie fryzury pasują do owalnej twarzy, jeśli mamy na myśli nieco dłuższe włosy? Tutaj odpowiedź również wyda się sprzyjająca. W zasadzie każda długość włosów sprawdzi się dobrze, nie znaczy to jednak, że nie istnieją takie, które wyglądać będą wyjątkowo pięknie. W przypadku owalnej twarzy im więcej objętości tym (zazwyczaj) lepiej. Warto zauważyć też, że większość posiadaczek owalnej twarzy woli siebie w lokach lub falach. Nic w tym dziwnego, ponieważ doskonale korespondują one z delikatnymi rysami osób o tej urodzie. Jeśli jednak Twoje włosy są naturalnie proste, nie martw się, nie musisz ich specjalnie kręcić. Jeśli jednak chciałbyś codziennie rano budzić się z burzą loków lub marzą Ci się fale bez użycia ciepła, to polecamy te kilka sprawdzonych sposobów na zakręcenie włosów bez użycia lokówki. Być może zaś, Twoje kosmyki mają naturalną tendencję do skrętu. Jeśli tak, polecamy wypróbowanie metody wydobywania skrętu z włosów. 

Zobacz także:

Fryzura dla owalnej twarzy nie ogranicza się jednak wyłącznie do odpowiedniego cięcia. Z półdługich i długich włosów wyczarować możemy wspaniałe upięcia. Posiadaczki owalnej buzi, będą wyglądały świetnie w wysokich kucykach lub kokach, które zadziałają na twarz niemal jak lifting. Równie dobrze sprawdzą się grzywkę2 i pozornie niesforne kosmyki uciekające przy twarzy. Jeśli nie chcecie spinać całych włosów, dobrym pomysłem jest też zebranie kosmyków przy twarzy i podpięcie ich, dzięki czemu podkreślone zostaną nasze piękne kości policzkowe. 

Zobacz też:

Długie fryzury dla owalnej twarzy

Fryzury dla owalnej twarzy to też przede wszystkim długie włosy, sięgające do piersi. W wypadku takich kosmyków szczególnie ważne jest jednak nawet delikatne ich wycieniowanie. Jest to istotne, ponieważ pozwala zwiększyć objętość włosów i ułatwia układanie ich w fale lub loki szczególnie polecane osobom o owalnej buzi. Dodatkowo aby nadać im lekkości, połącz długie pukle z grzywkę6 delikatnie opadającą na czoło. Świetnie sprawdzą się też wszystkie upięcia, które możesz wyczarować z długich włosów, na przykład ozdobne warkocze lub koki.

Jeśli jednak marzą Ci się długie włosy, koniecznie zadbaj o to, aby były one w dobrej kondycji, zwłaszcza jeśli niedawno je farbowałaś lub planujesz farbowanie w niedługiej przyszłości. Szczególnie fryzury opierające na ombre mogą źle wpływać na jakość końcówek. Aby zapobiec przesuszeniu i rozdwajaniu, koniecznie pamiętaj o regularnym olejowaniu za pomocą oleju dobranego do swojej porowatości włosów. Przynajmniej dwa razy w tygodniu nakładaj też maskę humektantową, aby odpowiednio odżywić i nawilżyć swoje kosmyki. Nie zapominaj też o serum na końcówki, które zabezpieczy je przed uszkodzeniami mechanicznymi.