Przez kilka ostatnich lat w Polsce rynek medycyny estetycznej rozwija się niezwykle prężnie. 7-6 lat temu w gabinetach kosmetycznych można było zrobić jedynie botoks i endermologię. Obecnie niemal każdego dnia dowiadujemy się o nowych technologiach i zabiegach medycyny estetycznej, które są nie tylko skuteczne, ale też w o wiele przystępniejszych niż kiedyś cenach. Coraz więcej kobiet i mężczyzn odwiedza kliniki, co sprawia, że ich liczba nieprzerwanie rośnie.

Ostatnio miałyśmy okazję poznać śląską klinikę Centrum Medyczne Veno-Med w Lublińcu, którą dziennie odwiedza ponad 120 pacjentów. Klinika została założona w 1999 roku i od tego czasu nieprzerwanie pomaga pacjentom. Veno-Med przeprowadza zabiegi m.in. z zakresu dermatochirurgii, leczy żylaki, otyłość i oczywiście, skutecznie odmładza.

Właścicielka kliniki, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej i flebolog, doktor Bożena Jędrysik, wraz z doktorem Wojciechem Kiełkiem, również chirurgiem II stopnia i flebologiem, rozwijają klinikę i wzbogacają ją o nowoczesną technologię i rozwiązania z zakresu inżynierii medycznej, m.in. lasery CO2 i wewnątrznaczyniowe, IPL, radiofrekwencję.

Fractora - na czym polega?

Jednym z nich jest system Inmode Fractora - minimalnie inwazyjna technika służąca do ujędrniania skóry i redukcji zmarszczek za pomocą prądu RF. Technika ta polega na  wykorzystaniu mikroigieł do punktowej, podskórnej koagulacji za pomocą prądu RF.

Oto co mówi o urządzeniu doktor Jędrysik:

W Centrum Medycznym Veno-Med w Lublińcu już od ponad roku wykonuję zabiegi tym aparatem. Pacjenci lokują się w szerokim przedziale wiekowym. 20-latkowie mają problemy z bliznami potrądzikowymi, natomiast osoby starsze z wiotką skórą i zmarszczkami na twarzy i szyi. Wykonuję również zabiegi redukcji rozstępów na brzuchu, udach i pośladkach. Problem rozstępów dotyczy często kobiet po ciążach lub osób, które znacznie schudły.

Przed zabiegiem wykonuję mikrodermabrazję w celu usunięcia powierzchownych zanieczyszczeń oraz warstwy rogowej naskórka. Zabieg wpływa pozytywnie na funkcjonowanie skóry oraz na jej proces regeneracyjny. Pobudzona zostaje synteza kolagenu i elastyny. Dzięki zwiększeniu produkcji tych dwóch składników skóra nabiera elastyczności.

Obszar zabiegowy jest znieczulany kremem EMLA oraz podawany jest doustny lek przeciwbólowy. Inmode Fractora ma do wyboru końcówki z mikroigłami nieizolowanymi o długości 2,5 mm i 0,6 mm oddziałującymi na skórę na całej długości oraz końcówki o długości 2,5 mm z izolacją silikonową i aktywnym końcem. Odczucia bólowe w pewnym stopniu zależą od wyboru końcówek, ale zawsze są cechą indywidualną pacjenta. Jedni tolerują zabieg lepiej, inni gorzej.

Zabieg Fractora - efekty

Jak wygląda skóra po zabiegu Fractora i kiedy można zobaczyć pierwsze efekty?

Po zabiegu przez 3-7 dni skóra jest mocno czerwona w miejscach po wkłuciach igieł. Nie ma wysięków jak po zabiegach CO2, skóra goi się „na sucho”. Powrót do normalnych zajęć to kwestia indywidualnego wyboru. Niektórzy pacjenci robią zabieg pod koniec tygodnia, aby czas najniekorzystniejszego wyglądu spędzić w domu. Innym to nie przeszkadza i prowadzą normalny tryb życia

- mówi doktor Jędrysik. Zabiegu na twarzy nie wykonujemy latem ze względu na ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych na skutek działania promieni słonecznych. Niezależnie od pory roku zawsze przez okres 4 tygodni po zabiegu stosujemy na dzień kremy z wysokim filtrem UV.

Zabiegu Fractora nie łączymy z innymi zabiegami. Kwas hialuronowy lub botoks możemy stosować dopiero po wygojeniu się twarzy.

Pierwsze efekty widoczne są już po 3-4 tygodniach po zabiegu i pogłębiają się z czasem. Proces naprawczy może trwać nawet do 6, a nawet do 12 miesięcy.

Inmode Fractora z końcówką 2,5 mm i izolowanymi igłami RF jest obecnie jednym z najskuteczniejszych rozwiązań do ujędrniania skóry i redukcji zmarszczek czoła, powiek, policzków, żuchwy i szyi. Natomiast użycie igieł nieizolowanych pozwala na uzyskanie nieosiągalnych dotychczas efektów redukcji fałdów skóry, blizn i keloidów (blizn przerostowych).

www.veno-med.pl

Materiał powstał we współpracy z Shar-pol