"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"

To historia słynnej ginekolog, która poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości Polaków w czasach PRL. Jej książka na zawsze zmieniła obraz seksualności. Warto wspomnieć, że reżyserką filmu jest Maria Sadowska, która podkreśla, że kobiety zawsze powinny trzymać się razem i wspierać.

"Maria Skłodowska-Curie"

Biografia najwybitniejszej polskiej uczonej i dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla Marii Skłodowskiej-Curie, kobiety utalentowanej, pracowitej i kreatywnej. Historia jej całego życia jest fascynująca i imponująca rozmiarami prac naukowych i działalności społecznej. Główną rolę zagrała Karolina Gruszka.

"Frida"

Opowieść o życiu i twórczości meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, w którą wcieliła się Salma Hayek. Całe życie artystki naznaczone zostało fizycznym cierpieniem – jako dziecko ciężko zachorowała na polio, przez co jej prawa noga stała się krótsza niż lewa. Już jako nastolatka uległa wypadkowi autobusowemu, który zmiażdżył jej miednicę i kręgosłup. Dopiero podczas rekonwalescencji odkryła w sobie talent malarski. Ułomności fizyczne, ciągłe poronienia i patologiczna niewierność męża unieszczęśliwiły Fridę, lecz stały się tematem jej najlepszych obrazów.

"Kwiat pustyni"

Film nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści “Kwiat pustyni”, autobiografii modelki Waris Dirie. Urodzona w Somalii dziewczynka, w wieku 5 lat została obrzezana i kiedy jako trzynastolatka ma zostać wydana za mąż postanawia uciec z osady. Przypadkiem zostaje odkryta przez znanego fotografa i jej życie zmienia się diametralnie. Waris postanawia walczyć o prawa afrykańskich dziewcząt.

"Jackie"

Film opowiada historię Jackie Kennedy, ikony stylu i elegancji, która po śmierci męża, prezydenta Johna F. Kennedy'ego musi zmierzyć się z tragedią i kontynuować dzieło męża.

"Niczego nie żałuję"

"Niczego nie żałuję" to film opowiadający historię legendarnej piosenkarki Edith Piaf, którą nazywano "małym Wróbelkiem". Historia niezwykła, pokazująca niezwykłe życie piosenkarki. W rolę Edith Piaf wcieliła się francuska aktorka Marion Cotillard, która dzięki swojemu talentowi i niezwykłej charakteryzacji stworzyła na ekranie postać wyjątkową.

"Królowa pustyni"

Film z Nicole Kidman opowiada historię Gertrude Bell, słynnej podróżniczki, archeolożki i pisarki. W czasach, kiedy od kobiety oczekiwano zamążpójścia i urodzenia dzieci, Gertrude Bell zajęła się polityką i miała ona znaczący wpływ na kształtowanie się granic na świecie po zawierusze I wojny światowej.