"Tylko nie mów nikomu" - film Tomasza Sekielskiego

"Tylko nie mów nikomu" - to tytuł filmu dziennikarza Tomasza Sekielskiego, który kilka miesięcy temu, kiedy swoją głośną premierę miał film Wojciecha Smarzowskiego "Kler", zapowiedział, że nakręci dokument o polskim kościele.

Jednak już od początku ta produkcja stała pod znakiem zapytania, ponieważ nikt nie chciał sfinansować pomysłu Sekielskiego. Dziennikarz na własną rękę podjął się zbiórki pieniędzy i jak widać udało się. Dzisiaj możemy obejrzeć pierwszy zwiastun filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", a już za parę tygodni widzowie będą mogli zobaczyć cały dokument.

Mocny film Tomasza Sekielskiego

Tomasz Sekielski rok temu zapowiedział, że zrobi dokument o pedofilii w polskim kościele, który wstrząśnie opinią publiczną. Oglądając zwiastun filmu Sekielskiego wszystko wskazuje na to, że dziennikarz słowa dotrzymał. W rozmowie z gazeta.pl, Tomasz Sekielski zdradził szczegóły produkcji:

W filmie są głośne nazwiska, które mogą wywołać szok, ważni hierarchowie. Są księża, którzy tak, jak prałat Jankowski, byli symbolami, niekoniecznie "Solidarności", ale innych dzieł bożych - jak nam się przez lata wydawało - a za tymi dziełami kryła się tragedia i cierpienie dzieci.

Film Sekielskiego: zwiastun

Zwiastun filmu Tomasza Sekielskiego zaczyna się od mocnych słów: "Przyjdziesz do mnie w sobotę, mam fajny prezent, który przyda się mamie. Ale pamiętasz o naszej tajemnicy, prawda?" Zeznania świadków pokazane w filmie "Tylko nie mów nikomu" są zatrważające:

"Dobrze wiedział, że tego nikomu nie powiem"

"Nakazał, żebym tego nikomu nigdy nie powiedział (...) bo jak powiem, to wtedy nie zostanę zbawiony i będę potępiony na wieki"

Zwiastun "Tylko nie mów nikomu" pokazuje, że obejrzymy mocny dokument, który wstrząśnie opinią publiczną. Zresztą takie było zamierzenie dziennikarza, który nie boi się poruszać tematów tabu i czuje misję mówienia głośno o rzeczach ważnych.

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" - gdzie obejrzymy?

Film Tomasza Sekielskiego będzie można obejrzeć za darmo na YouTubie na kanale dziennikarza - Sekielski.

Premiera filmu "Tylko nie mów nikomu" odbędzie się 11 maja, wcześniej zostanie zorganizowany pokaz prasowy dla gości i dziennikarzy. 

To niesamowite, że dzięki indywidualnym wpłatom udało się zebrać środki na produkcję. To pokazuje, że nasze społeczeństwo che prawdy, nawet jeśli czasem jest bolesna.