Zapowiedź "Mistrzów podrywu" wywołała spore poruszenie w ogólnopolskiej grupie Dziewuchy Dziewuchom. Środowiska feministyczne rozpoczęły już protest przeciwko emisji programu.

Na 7 marca, w przeddzień Dnia Kobiet, TVN Style zaplanowało emisję pierwszego odcinka nowego programu „Mistrzowie podrywu”. Ma on być skierowany do mężczyzn i uczyć uwodzenia kobiet. Program poprowadzi Marcin Szabelski, który mianował się internetowym guru relacji damsko-męskich.

Zapowiedź „Mistrzów podrywu” wywołała spore poruszenie w ogólnopolskiej grupie Dziewuchy Dziewuchom. Środowiska feministyczne rozpoczęły już protest przeciwko emisji programu. Napisały petycję do dyrektorki programowej TVN Style i stworzyły wydarzenie na Facebooku. Ich celem jest wycofania decyzji o emisji. Wiele kobiet zadeklarowało chęć dołączenia do protestu, a petycję podpisało już ponad 300 osób. Akcję wsparły Inicjatywa Feministyczna, Anna Dryjańska i Gender Studies UW.

Stacjo TVN
Żądamy natychmiastowego cofnięcia decyzji o emisji programu "Mistrzowie Podrywu" na antenie Waszej stacji!
Jak można dowiedzieć się ze strony stacji, program ma rzekomo na celu pomoc "w trudnej sztuce uwodzenia" - mężczyznom, którzy "kompletnie nie radzą sobie z kobietami, a bardzo chcieliby to zmienić". Człowiekiem, który ma tej pomocy udzielać, jest Marcin Szabelski, przedstawiający siebie jako "specjalistę od relacji damsko-męskich". Pan Szabelski nie wywodzi się ze środowiska psychologicznego, nie ma żadnych kompetencji do udzielania tego typu porad. Leży mu na sercu los samotnych mężczyzn - jednak ostatnim, co go interesuje, jest dobro kobiet, które w swoich "wykładach" sprowadza do ról niczego nieświadomych, bezbronnych i pozbawionych własnej woli obiektów seksualnych. Audycja utrwala negatywne stereotypy na temat kobiet, usprawiedliwia przemoc seksualną i wpisuje się w kulturę gwałtu! -
piszą na Facebooku feministki.

Sprawdź profil feministek na FB