Fazy Księżyca a rytuały

Fazy Księżyca a rytuały to zależność, którą można porównać do naczynia połączonego. Dlaczego? Fazy Księżyca bez wątpienia mają wpływ na nasze życie. Księżyc silnie oddziałuje na nasze zdrowie, samopoczucie czy urodę. Zgodnie z kalendarzem księżycowym odbywa się sadzenie roślin i zbiory.

Podobnie sytuacja wygląda z fazami Księżyca a rytuałami. W zależności od fazy Księżyca powinniśmy przeprowadzać rytuały. Od tego zależy ich powodzenie. Jedne rytuały wykonuje się podczas nowiu, a inne podczas pełni. Ta sama zasada sprawdza się w przypadku rytuałów, kiedy Księżyc rośnie albo maleje.

Przygotowałyśmy dla was ściągę, która pomoże wam zgłębić wiedzę, w jakiej fazie Księżyca wykonać dany rytuał. Rytuały na przyciągnięcie miłości, rytuały na przypływ gotówki czy rytuały odcięcia? Dowiedz się, jaka faza sprzyja wykonaniu poszczególnych rytuałów.

Rytuały na nów Księżyca

Faza Księżyca nów to moment, kiedy Księżyc znajduje się między Ziemią a Słońcem. Księżyc nie jest wówczas widoczny. To czas dobrego połączenia rozumu i logiki (energia od Słońca) oraz podświadomości i intuicji (energia od Księżyca).

Nów rozpoczyna nowy cykl Księżyca, dlatego ten czas jest najlepszy dla nas na rozpoczęcie nowego etapu w naszym życiu i zakończenie starego. Zrób porządek w sferach swojego życia, które tego wymagają. Sama doskonale wiesz, czy chodzi o sferę miłosną, zawodową czy oczyszczenie przestrzeni wokół ciebie. Nów Księżyca sprzyja zrywaniu i zakończeniu znajomości, które są dla ciebie toksyczne i niekorzystne. 

Jakie rytuały przeprowadzać podczas nowiu Księżyca?

Podczas nowiu możesz planować swoją przyszłość, afirmować i wizualizować ale z działaniami wstrzymaj się do kolejnej fazy Księżyca.

SPRAWDŹ, JAK WYKONAĆ RYTUAŁY NA NÓW KSIĘŻYCA:

Zobacz także:

Rytuały na Księżyc przybywający

Księżyc przybywający to Księżyc w fazach: Przybywający sierp, I kwadra, Przybywający garbaty. Ta faza kiedy Księżyc przybywa sprawia, że rośnie nasza witalność. Czujemy w sobie sprawczość i mamy poczucie, że wszystko jest dla nas do osiągnięcia. Wraz z fazą Księżyca rośnie nasza kreatywność i wrażliwość. To właśnie wtedy mamy prorocze sny, a nasza intuicja i przeczucia wyostrzają się. Pary, które starają się o dziecko, powinny wykorzystać moc Księżyca wzrastającego. 

Jakie rytuały wykonywać podczas Księżyca przybywającego?

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Rytuały na pełnię Księżyca

Pełnia to moment kiedy Księżyc i Słońce znajdują się po przeciwnych stronach Ziemi. Wówczas widać jak cała tarcza Księżyca jest oświetlona. Mówi się, że Księżyc w pełni ma największą moc. Warto zatem wykorzystać moc Luny do wykonania rytuałów z pierwszej kwadry, wówczas mają szansę na jeszcze większą skuteczność.

Jakie rytuały wykonywać podczas pełni Księżyca?

SPRAWDŹ, JAK WYKONAĆ RYTUAŁY NA PEŁNIĘ KSIĘŻYCA:

Rytuały na Księżyc ubywający

Księżyc ubywający to fazy: 

  • Ubywający garbaty
  • III kwadra
  • Ubywający sierp

W tym czasie Księżyc maleje, często mówi się, że się cofa. Oznacza to, że wraz z ubywającym Księżycem, pozbywamy się z naszego życia tego, czego nie chcemy. To idealny moment na wszelkiego rodzaju zabiegi oczyszczające. Nie chodzi tylko o zabiegi pielęgnacyjne oczyszczające, ale też oczyszczanie przestrzeni wokół siebie, oczyszczanie naszych relacji, partnerskich, koleżeńskich. Pozbywanie się nałogów.

Zajrzyj w głąb siebie i przekonaj się, co tak naprawdę jest ważne w twoim życiu. Z czego chcesz zrezygnować, a na co postawić. Taki rachunek sumienia nie jest łatwy, ale efekty z pewnością będą czymś dobrym dla ciebie. Moc Księżyca ubywającego z pewnością ci w tym pomoże.

Jakie rytuały wykonywać podczas Księżyca ubywającego?

ZOBACZ TAKŻE: