Fashion Designer Awards 2020 - jurorzy wybrali finalistów

Jurorzy w składzie m.in.: Agnieszka Więdłocha, duet Paprocki&Brzozowski, Marieta Żukowska, Dawid Woliński, Joanna Horodyńska, Rafał Michalak i Ilona Majer, czyli duet MMC, Dorota Williams, Vasina, Mikołaj Komar, Ola Nagel i Maja Handke oraz Joanna Sokołowska-Pronobis stanęli przed arcytrudnym zadaniem.

Moda Made in Poland rozwija się w czasach pandemii!

- W tej edycji z powodu pandemii uczestnicy mieli 3 miesiące na przygotowanie się, dobrze wykorzystali ten czas, kolekcje były świetnie, bardzo starannie odszyte, radość dla naszych oczu – mówi Joanna Sokołowska-Pronobis, pomysłodawczyni i producentka konkursu.

- Według mnie kolekcje były na bardzo wysokim poziomie, uszyte, wymyślone, zaprojektowane - potwierdza Dawid Woliński, który kolejny rok jest jurorem konkursu.

- Postanowiliśmy - oprócz zwycięzcy - nagrodzić również wybranego finalistę i wraz z Batonikiem Duplo zapraszamy do naszego teamu na 24 godziny przed najnowszym pokazem MMC. Laureat nagrody zobaczy jak wygląda od strony backstage’u przygotowanie pokazu - mamy nadzieję że wraz z nami poczuje dreszcz przed premierą nowej kolekcji – dodaje Rafał Michalak z MMC.

- W jury FDA jestem od wielu lat tegoroczne kolekcje są kolorowe, geometryczne zobaczyłam ciekawe faktury i ręcznie malowane tkaniny, bardzo wysoki poziom już nie mogę doczekać się finału – podsumowuje Marieta Żukowska, która równeż od wielu lat związana jest z FDA.

Lista osób zakwalifikowanych do finału Fashion Designer Awards 2020:

Zobacz także:

  1. Czarnota Edyta

  2. Frankowska Wiktoria

  3. Grzanka Paulina

  4. Klekot Aleksandra

  5. Klimas Klaudia

  6. Korecka Manuela

  7. Pilarek Maja

  8. Pupczyk Magdalena

  9. Zakrzewski Rafał

powiększ Na finalistów czeka

Photo: materiały prasowe / projekty finalistki FDA Klaudii Klimas

FDA - 10 finalistów - przyszłość polskiej mody

Oprócz 9 wspomnianych młodych projektantów do finału FDA przejdzie także osoba, która zostanie wybrana w internetowym głosowaniu. 10-tego finalistę poznamy 14 września w wyniku głosowania na stronie: www.fashiondesignerawards.com.pl.

Na finalistów czeka imponująca pula nagród m.in wyjazd na targi Premier Vision 2021 do Paryża z Cisowianką Perlage, 3-miesięczny kontrakt z DPD Polska na obsługę kurierską, wyjazd na 4th International Young Designers Contest Kiev 2021, nagroda finansowa 20 tys. złotych, a od Partnera Głównego Batonika Duplo profesjonalny pad pomocny w projektowaniu oraz staż w pracowni MMC.

Do tego dla wybranych finalistów są: staż w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN, nagroda specjalna – 24h na backstage’u pokazu MMC przed premierą nowej kolekcji, wyjazd na targi Tissue Premier 2021 do Lille we Francji z firmą Electrolux i staż w pracowni Paprocki&Brzozowski.

O look modelek podczas obrad zadbali Partnerzy beauty AA Wings of Color, Gold Polska i Quantum Clinic, a dopełnieniem stylizacji było obuwie marki Kazar.

powiększ

Finał 11. edycji konkursu Fashion Designer Awards już 9 października w Warszawie. Podczas finału 10 finalistów zaprezentuje kolekcje składające się z 5 sylwetek.

Więcej na www.fashiondesignerawards.com.pl