Fryzury rodem z lat 70. powróciły do łask i, szczerze mówiąc, nie mamy nic przeciwko. Stało się tak w dużej mierze dzięki Alessandro Michele, który kiedy objął stery włoskiego domu mody Gucci, swoim modelkom zaczął zaplatać włosy w hipisowskie warkocze i  układać w rozwiane fale. Trend dosyć szybko podchwyciły też influencerki i na Instagramie coraz więcej dziewczyn pokazuje się dziś w uczesaniu inspirowanym wyglądem Farrah Fawcett z filmu "Aniołki Charliego". Tego typu fryzura jest m.in. znakiem rozpoznawczym znanej szwedzkiej blogerki Matildy Djerf (1.4 mln obserwatorów na Instagramie).

Cieniowane fale w stylu Farrah Fawcett: jak wykonać modne loki z lat 70.?

Modzie na cieniowane loki ulegają też kolejne polskie influencerki. Niedawno w podobnym wydaniu zaprezentowała się na Instagramie Jessica Mercedes, która swoje włosy oddała w ręce Marty Zawiślańskiej.

- W nadchodzącym sezonie wracają mocno cieniowane fryzury w stylu lat 70. i 80., które osobiście uwielbiam. Nie ukrywam, że brakowało mi przez ostatnie lata porządnych cięć. Nie można było poszaleć, bo każda klientka chciała podcinać końcówki zaledwie o kilka centymetrów. Ostatnio wspólnie z Jessicą Mercedes zaprezentowałyśmy fryzurę, która zrobiłyśmy właśnie w stylu Farrah Fawcett - mówi stylistka fryzur.

Fryzura Jessiki Mercedes: jak zrobić ją w domu?

- Idealnym sprzętem, który w prosty i szybki sposób wystylizuje nam włosy jest Dyson Airwrap - urządzenie z najnowszą technologią, która nie niszczy włosów. Posiada szeroka gamę końcówek, które sprawiają, że nawet słabo podatne włosy będą chciały się układać. Musimy pamiętać o mocnym wywinięciu końcówek i tu polecam użyć cylindrycznych nakładek do falowania włosów. Dzięki efektowi Coandy, który sprawia, że włosy same zaczynają przylegać do końcówki, w bardzo łatwy sposób wywiniemy je na zewnątrz.

Jeżeli chcemy uzyskać mocniejszy efekt użyjmy cieńszej końcówki do loków. Jest to proste, bezpieczne i gwarantuje efekt "wow". Przykładamy styler do końcówki włosów i tyle. Czekamy chwilę, następnie na 3 sekundy wciskamy chłodny nawiew, i gotowe. Pamiętajmy, aby na koniec utrwalić nasza fryzurę, najlepiej lakierem elastycznym marki Authentic Beauty Concept - tłumaczy Marta Zawiślańska.