Fala uderzeniowa - co to jest?

Fala uderzeniowa, zwana również falą akustyczną, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu. Zabieg falą uderzeniową - AWT (Acoustic Wave Therapy), powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie można z powodzeniem wykorzystywać go do usuwania pomarańczowej skórki. Zabieg polega na emitowaniu akustycznych fal dźwiękowych, które docierają do głębokich warstw skóry i podgrzewają je - co stymuluje produkcję kolagenu. Mocne drgania, powodowane przez falę akustyczną, rozrywają komórki tłuszczowe (adipocyty), a specjalna głowica używana podczas zabiegu, wykonuje drenaż limfatyczny, który pomaga usunąć tkankę tłuszczową w naturalnych procesach metabolicznych. Początkowo, działanie fal akustycznych było w medycynie wykorzystywane do rozbijania kamieni nerkowych, oraz leczenia schorzeń ścięgien. Fala uderzeniowa jest popularna w leczeniu tzw. ostrogi piętowej. Zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej pozwala na znaczne zmniejszenie obwodu brzucha, ud i pośladków.

Terapia falą uderzeniową na cellulit - efekty

Fala uderzeniowa to najskuteczniejszy sposób na walkę z cellulitem - dzięki jej działaniu, można usunąć nawet zwłókniałą skórkę pomarańczową, III i IV stopnia. Dlaczego? Cellulit to inaczej zdeformowana tkanka tłuszczowa. Ta, rozłożona pod skórą, przypomina plaster miodu. Jej struktura to depozyty tłuszczu przytrzymywane przez tzw. przegrody łącznotkankowe. Nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa wystaje, tworząc efekt pomarańczowej skórki. Fale akustyczne skutecznie rozrywają błony komórek tłuszczowych, a także rozluźniają tkankę tłuszczową. Dodatkowo, fala akustyczna powoduje przemodelowanie struktury kolagenu w skórze, co przyczynia się do jej szybszej regeneracji, zachowania sprężystości i mniejszej podatności na powstawanie blizn czy rozstępów. Efekty działania falą uderzeniową to przede wszystkim całkowita redukcja cellulitu, oraz widoczna poprawa jędrności skóry. Wedł

Fala uderzeniowa - ile trwa zabieg na cellulit? 

Zabieg z falą uderzeniową na cellulit, polega na działaniu miejscowym, a czas jego trwania to od 10 do 60 minut. Wszystko zależy od obszaru ciała, który chcemy poddać terapii, a także reakcji tkanek na działanie fali. 

Czy fala uderzeniowa boli?

Fala uderzeniowa na cellulit to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Nie wymaga rekonwalescencji, a odczucia podczas zabiegu zależą od indywidualnego progu bólu, są jednak przez pacjentów określane, jako niewielkie. Jak w przypadku każdego zabiegu, istnieją jednak pewne przeciwwskazania do terapii falą akustyczną, a są nimi między innymi ciąża, choroba nowotworowa, zakrzepica żylna, oraz stany zapalne skóry w obszarze, który ma być poddany zabiegowi. 

Fala uderzeniowa - ile zabiegów należy wykonać, aby usunąć cellulit?

Fala uderzeniowa daje długotrwałe efekty, jednak zalecane jest powtórzenie zabiegu 3-8 razy, w zależności od konkretnego przypadku danego pacjenta, w odstępach 1-2 tygodniowych. Całkowity efekt zabiegu falą akustyczną jest widoczny po około 2-3 miesiącach od ostatniej wizyty, natomiast już pomiędzy zabiegami, skóra jest bardziej napięta i wygładzona.