Sonia Hunamska, główna bohaterka powieści Anny Litwinek, jest dziennikarką w lokalnej gazecie. Po śmierci matki Sonią opiekuje sięciotka Hela, energiczna i żywiołowa kobieta, która wprowadza młodąsiostrzenicęw świat magii, przekazującą jej życiowąmadrość. Dziennikarka odkrywa w sobie kobiecość i dar, który odziedziczyła po przodkach.

Bohaterka prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego. Za dnia Sonia próbuje odkryć prawdę, a w nocy drecząjąniepokojące sny. Wkrótce dowiaduje sie, że wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadająpewien dar. Daje on siłę, ale moze teżokazać sięprzekleństwem... To przecieżprzez niego zagineła przed laty jej matka. 

Na szczeście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczkąpo świecie magii staje sięciocia Hela. Nie brak także mężczyzn gotowych stanać po stronie dziewczyny. Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje sięzwiązać swój los?

Powieść Anny Litwinek pokazuje, jak wazne jest, by iść za głosem serca, odnaleźć wewnętrznąsiłęi kobiecość.