TikTokerka walczy z chorobą

Ewa Zawada znana na TikToku pod pseudonimem Dobra Faza jest jedną z czołowych polskich twórczyń na tej platformie społecznościowej. Jej konto na obserwuje już ponad 4,4 miliona osób, a na Instagramie śledzi ją prawie 400 tysięcy fanów. Na fali popularności zaangażowana została do programu The Voice of Poland, gdzie prowadzi „Strefę TikToka” i nagrywa popularne układy taneczne z uczestnikami show. Jednak to nie udział w programie telewizyjnym przyniósł Ewie największy rozgłos. O influencerce zrobiło się głośno, kiedy zaczęła opowiadać o swoich zaburzeniach lękowych.

Ewa Zawada o zaburzeniach lękowych

Tiktokerka wyznała, że zmaga się z nerwicą lękową. Na swoim kanale nagrywa filmy, w których pokazuje swoje życie przed rozpoczęciem leczenia i opowiada, jak się ono zmieniło, od kiedy przyjmuje leki i rozpoczęła terapię.

Obsesyjne myśli, kołatanie serca, zimne poty, ból brzucha, nagła biegunka, wrażenie, że zaraz umrę, zawroty głowy, drgawki i poczucie stracenia kontroli.

@dobrafaza

Odpowiedz użytk. @lollulollok1 Tracę wiarę w ludzi. Zdrówka wszystkim mimo wszystko

♬ dźwięk oryginalny - Ewa Zawada

To tylko niektóre z objawów, jakie wymienia Ewa. Mimo dobrych intencji znalazła się grupa ludzi, którzy zarzucili kobiecie, że próbuje ona wylansować się na chorobie. Często pojawiają się też komentarze sugerujące, że jej problemy są wymyślone.

@dobrafaza

Każdemu kto się z tym zmaga życzę dużo wytrwałości #anxiety

♬ Seaside_demo by SEB - SEB

Ewa Zawada kontynuuje swoją działalność mimo hejtu, jaki na nią spadł. Podkreśla, że jest dumna ze swojego powrotu do zdrowia. Zdaje sobie też sprawę z tego, że zaburzenia lękowe są niezwykle popularnym i istotnym problemem, o którym nie mówi się wiele. Ewa chciałaby skorzystać ze swoich zasięgów i szerzyć społeczną świadomość na temat tego, jak ważna jest terapia i przyjmowanie leków w przypadku tego rodzaju zaburzeń.