A to wszystko za sprawą nowych elementów zaprojektowanych przez Ewę Minge. Na ścianach pojawiły się pikowane kremowe panele nadające przytulny charakter. W salonie luksusowy wygląd wnętrza podkreślają satynowe czarne kanapy, a świece w kryształkach Swarovsky’ego firmy Korona nadają kominkowi z czarnego kamienia niepowtarzalny blask. Kto mógłby uwierzyć, że wystarczyła tylko doba, aby dom projektu Ewy Minge nabrał całkiem nowego charakteru?

Największą dumą Ewy Minge w domu pokazowym jest piękna kuchnia w oryginalnym kształcie walizki. Producent mebli kuchennych Remeb, na podstawie projektów Minge, stworzył funkcjonalny mebel, w którym ukryte są sprzęty AGD marki Gaggenau. W płytę grzewczą i wyciągi blatowe tej marki wyposażona jest także wyspa stworzona przez Marmorin. Mebel z lanego marmuru jest zarówno blatem roboczym jak i stołem, przy którym może usiąść czteroosobowa rodzina. Ściany kuchni zdobią błyszczące, spektakularne szklane kafle przygotowane przez DubielVitrum według objętego patentem pomysłu projektantki.

W salonie stoją kanapy zaprojektowane przez Ewę Minge dla firmy Adriana, która jest specjalistą od mebli tapicerowanych. Plafony oświetlające salon i kuchnie ozdobione kryształami Swarovsky’ego zostały wykonane przez firmę Gronowalski przy współpracy z DPS zajmującą się sufitami napinanymi według projektu Ewy Minge. Plafony dają możliwość tworzenia scenerii świetlnych i sterowania sprzętem Loewe dzięki systemowi inteligentnego domu zainstalowanego przez ArtCinema.

Piętro domu pokazowego ma zupełnie inny charakter. W głównej sypialni panuje kojący minimalizm. W samym środku znajduje się łóżko w stylu art deco projektu Ewy Minge, a ścianę zdobi jedynie obraz Andrzeja Pągowskiego. Dodatkowego domowego ciepła dodaje ekologiczny kominek Miloo. Sypialnia jest otwarta na łazienkę wyposażoną w wolnostojącą wannę Villroy&Boch. Wszystkie krany w domu pokazowym pochodzą z kolekcji firmy Grohe, która zaoferowała swoją pomoc projektantce. W łazience można było poczuć miękkość i niezwykłą jakość ręczników Italissima Home by Eva Minge, które od pewnego czasu są dostępne w sieci sklepów Eurofirany.

Podłogi we wszystkich pomieszczeniach zostały wykonane, z desek Classen, a ściany pomalowane farbami Dekoral Fashion w kolorze szampana. Ciepła pokojom nadają włoskie grzejniki imitujące obrazy firmy Kalmar. Hall dzielący pomieszczenia prowadzi do ogrodu zimowego otwierającego się na ogromny taras szklanymi schodami skonstruowanymi przez firmę Atrium.

Na aperitif przyszło wiele przedstawicieli mediów i branży dekoracji wnętrz. W projekcie Villa Natura uczestniczy szereg firm, które stworzyły Creative Group i przyjęły licencje na produkcję rzeczy sygnowanych marką Eva Minge Home. Sponsorami wieczoru byli: Eurocervice dealer Volvo, bank BRE Bank Hipoteczny oraz hiszpańskie konsorcjum BMC. Projekty z pracowni Eva Minge powstały przy użyciu oprogramowania Archicad z firmy WSC.