Eugenia Cooney i konsultacja lekarska

Eugenia Cooney już kilka miesięcy temu wyznała swoim fanom, że udała się na konsultację lekarską. W wyniku tego spotkania miała ona rozpocząć leczenie zaburzeń odżywiania. Znana youtuberka jednak wciąż nie miała świadomości, co jej zagraża. Jej nienaturalnie chude ciało nie podlegało jedynie ocenie w kategorii estetyki. Przede wszystkim stanowiło ogromne zagrożenie dla jej życia, a przede wszystkim zdrowia.

Mass media - kluczem problemu

O Eugenii Cooney śmiało można powiedzieć, że jest osobą popularną. Jak zatem zyskała tę popularność? Stwierdzanie, że jej nienaturalnie chude ciało było podstawą sławy mogłoby lekceważąco brzmieć w kontekście pracy jaką wkłada w prowadzenie social mediów. Pomimo tego po analizie komentarzy i ludzi udzielających się na jej profilach śmiało można stwierdzić, że dużo z tych osób komentuje wyłącznie wagę Eugenii.

Eugenia Cooney i fani aprobujący anoreksję

Najdziwniejsze z całej sytuacji związanej z Cooney jest zachowanie obserwujących jej profile w mediach społecznościowych. Spośród wielu tysięcy komentarzy nawołujących kobietę do leczenia wyłania się podobna liczba tych aprobujących jej wygląd. Jak to możliwe, że istnieje tak duża grupa ludzi, którzy wysyłają pochlebne komentarze w kierunku młodej kobiety balansującej na granicy śmierci? Kwestie estetyki są mocno indywidualne i nikt nie powinien krytykować wyboru innych, ale w przypadkach zagrożenia życia warto wielokrotnie przemyśleć opinie wydawane względem drugiego człowieka.

Dokument Shane'a Dawsona, pt. „Powrót Eugenii Conney” od 19 lipca obejrzało już prawie 24 mln ludzi! Mamy jednak nadzieję, że wszystkie te osoby aprobują rozpoczęcie leczenia przez Eugenie Cooney.

Eugenia Cooney o fałszywych ludziach

Eugenia Cooney w swoich ostatnich wyznaniach zwraca również uwagę na przykrą sytuację związaną z fałszywymi relacjami. Wspomina o tym, że już wiele osób nagłaśniało jej chorobę, rzekomo wyciągając pomocną rękę w jej stronę. Eugenia jednak twierdzi, że były to standardowe zabiegi marketingowe, które miały na celu zwrócenie uwagi nie na jej problem, lecz dosłownie na osoby pomagające. Sama musiała oswoić się z decyzją podjęcia leczenia, aby faktycznie miało ona sens.

Eugenia Cooney - wraca po leczeniu do mediów społecznościowych

O swojej hostorii opowiada w dokumencie Shanea Dawsona:

Zobacz także: