„Euforia” najbardziej wstrząsający serial HBO o dojrzewaniu

Na ekrany właśnie wszedł drugi sezon „Wielkich kłamstewek”. Do obsady dołączyła Meryl Streep – ten fakt podziałał nawet na tych widzów, którzy początkowo nie  byli przekonani co do produkcji. Także widzowie „Opowieści podręcznej” wreszcie doczekali się kontynuacji losów bohaterek zekranizowanej powieści Margaret Atwood – serial cieszył się tak ogromną popularnością, że kolejne odcinki powstały na podstawie scenariusza napisanego specjalnie na jego potrzeby.  

Ale to nie wszystko: platforma HBO dla miłośników seriali ma jeszcze jedna gratkę. Na ekrany właśnie wchodzi produkcja, która przed premierą niesie się jeszcze szerszym echem: o „Euforii” mówi się, że to jedna najbardziej brutalnych produkcji, która szokuje scenami seksu, przemocy i wulgarnym wydźwiękiem.

Euforia – o czym jest najbardziej brutalny serial HBO

O czym traktuje nowy serial? To brutalna opowieść o dojrzewaniu z rekordową ilością scen ukazujących nie tylko same genitalia, ale także sposób, w jaki pierwsze seksualne doświadczenia zaliczają dzisiejsi amerykańscy nastolatkowie: tylko w pierwszych odcinkach przewijają się sceny dziewcząt wzajemnie namawiających się do jak najszybszej utraty dziewictwa, sceny seksu przesycone przemocą czy te utrwalone na zdjęciach krążących między samymi zainteresowanymi i dalej. Całość to obraz życia codziennego grupy 17-latków, którzy w brutalny świat dorosłych wkraczają przy pomocy m.in. mediów społecznościowych.

To najpopularniejszy serial Netflixa: wyprzedził nawet "Grę o tron"

Film mówi o przeistaczaniu się w dorosłych na tyle mocno, że przed emisją przedstawiciel Parents Television Council ostrzegł, iż dedykowany jest wyłącznie widzom pełnoletnim. To jednak fikcja: dostęp do „Euforii” maja wszyscy zarejestrowani użytkownicy HBO. Dodatkowo zarzuca się mu, że sięgając po najmocniejsze, przejaskrawione środki wyrazu normalizuje ekstrema. Z serialu wycięto dwie sceny: dokumentującą poród i przedstawiającą grupę nagich chłopców w szatni.

Sami twórcy zaprzeczają jakoby podkreślanie, że „Euforia” jest przeznaczona tylko dla widzów dorosłych było elementem reklamy; ma być sygnałem ostrzegawczym, że dokumentujący prawdziwe zdarzenia, czyli świat seksu, narkotyków i traum głównych bohaterów choć dokumentuje właśnie ich losy, jest zbyt drastyczny dla przedstawicieli młodszego pokolenia.

We rolach głównych zobaczymy m.in. Zendayę („Spiderman: Homecoming”), modelke i aktywistkę Hunter Shafer, Jacoba Elordiego, czy Erica Dane’a , którego możecie pamiętać z „Chirurgów”.

Premiera serialu ma miejsce dziś, czyli 17 czerwca, a jego kontynuacja w każdy kolejny poniedziałek.  

Będziecie oglądać najbardziej brutalny serial HBO, czyli „Euforię”?