"Erotica 2022" - o tym filmie będzie głośno

Czołowe polskie reżyserki: Kasia Adamik, Olga Chajdas, Anna Kazejak i Anna Jadowska łączą siły z wybitnymi pisarkami: Olgą Tokarczuk, Joanną Bator, Gają Grzegorzewską i Grażyną Plebanek. Efektem tej współpracy będzie film "Erotica 2022".

Film "Erotica 2022" pokaże cztery powiązane ze sobą historie o problemach kobiet. Oczywiście jak sam tytuł wskazuje nie zabraknie w nim erotycznych momentów. Akcja filmu będzie miała miejsce w niedalekiej przyszłości.

"W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, cielesność uciskana, a mężczyźni kierują się pierwotnymi instynktami, cztery bohaterki postanowiły stawić czoła absurdom, chorym związkom, brakiem prawdziwych emocji i samotnością. Film przedstawia świat fikcyjny, ale niezwykle wiarygodny" - napisały twórczynie filmu "Erotica 2022" w oświadczeniu.

"Erotica 2022" - film, o którym napisało "Variety"

Film "Erotica 2022" ma szansę być produkcją, o której będzie naprawdę głośno. Producentka filmu, Marta Lewandowska podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes 2019 postanowiła zbierać fundusze na jego realizację.

O tym niezwykłym filmowym projekcie napisał prestiżowy magazyn "Variety", który nie zapomniał wspomnieć o dokonaniach filmowych polskich reżyserek i pisarek.

Debiut fabularny Olgi Chajdas - "Nina" miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, zdobył nagrodę Big Screen i nagrodę za najlepszy polski film na Festiwalu Filmowym Camerimage.

Debiutancki film Kasi Adamik "Bark!"był prezentowany w konkursie głównym na Festiwalu Filmowym w Sundance. Adamik razem z Chajdas współreżyserowały serial "1983".

Zobacz także:

Najnowszy film Jadowskiej „Dzikie róże” wygrał w głównej sekcji konkursowej w FilmFestival Cottbus i zdobył nagrodę Impact na Sztokholmskim Festiwalu Filmowym w 2017 roku. Z kolei film Anny Kazejak "Słowo" miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

"Erotica 2022" - na podstawie książek Tokarczuk i Bator

Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałych sukcesach polskich pisarek, które wezmą udział w tym filmowym projekcie.

Olga Tokarczuk zdobyła prestiżową Nagrodę Bookera w dziedzinie literatury za powieść "Bieguni". Z kolei książka Joanny Bator "Ciemno, prawie noc" została wyróżniona Nagrodą Nike. Gaja Grzegorzewska jest popularną autorką świetnych kryminałów, zaś Grażyna Plebanek jest autorką powieści  "Dziewczyny z Portofino", czy "Pani Furia"

Wszystko wskazuje na to, że film "Erotica 2022" z takimi nazwiskami jest skazany na sukces.