Co to jest zabieg IPL i na czym polega?

Epilacja to zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym usunięciu włosów z dowolnie wybranej partii ciała, za pomocą impulsów. Te emitują delikatne, rozproszone i zupełnie bezpieczne dla zdrowia światło, które absorbowane jest przez melaninę we włosach. W efekcie tego działania mieszki włosowe ulegają uszkodzeniu. Zabieg epilacji należy wykonywać w sesjach, aż do uzyskania pełnego efektu, czyli degradacji wszystkich cebulek włosa.

Jak często należy wykonywać zabieg depilacji IPL?

W efekcie ponawianych zabiegów mieszki włosowe zaczynają ulegać uszkodzeniu, aż do momentu ich zupełnej degradacji. Aby efekt był jak najbardziej zadowalający na początku swojej przygody z epilacją zabieg należy powtarzać co 2 tygodnie, potem wystarczy ponawiać go już tylko co 4-8 tygodni. Cierpliwości, a spektakularne efekty zobaczysz już po pierwszych trzech zabiegach!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ditea P Berisha (@ditea_berisha) Gru 17, 2019 o 2:55 PST

Zabieg IPL - jak się przygotować?

Zanim wykonamy zabieg epilacji w domu, należy się do niego przygotować. Na ok. kilkanaście dni wcześniej powinno się zrezygnować ze wszystkich zabiegów depilacji woskiem czy za pomocą pasty cukrowej. Ale, co ciekawe, epilacje wykonuje się na skórze uprzednio ogolonej jednorazową maszynką. Warto też pamiętać, żeby na 48 godzin po wykonaniu zabiegu zrezygnować ze stosowania preparatów z retinoidami oraz unikać intensywnego opalania np. na solarium.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kamila Przybysz (@kamkaprzybysz) Kwi 5, 2020 o 2:18 PDT

Czy depilacja IPL boli? Ile trwa?

Sam zabieg IPL jest zupełnie bezbolesny. Może się zdarzyć, że poczujesz przyjemne ciepło lub delikatne ciarki. Epilacja jest zabiegiem bardzo szybkim. Przykładowo na obu łydkach trwa ok. 8 minut, natomiast efekt gładkich pach uzyskasz w niecałe 2 minuty. Urządzenie działa bezprzewodowo, dzięki czemu można wygodnie stosować je na różnych obszarach ciała nie plącząc się w kabel. Masz wrażliwą skórę? Nie jesteś pewna czy sama w domu poradzisz sobie z zabiegiem epilacji? Bez obaw - urządzenia najnowszej generacji takie jak Philips Lumea posiadają czujnik Smart Skin, który automatycznie dobiera właściwy poziom intensywności światła. Możesz go zaakceptować lub jeżeli czujesz taka potrzebę (np. gdy zabieg sprawia Ci jakikolwiek dyskomfort) dokonać manualnej korekty. To nie wszystko, co potrafi Philips Lumes. Za sprawą opcji Smart Recognition rozpoznaje, która nasadka jest aktualnie używana i personalizuje ustawienia zabiegu dla konkretnej części ciała (np. okolic bikini). Dzięki temu możesz być pewna, ze Twoja depilacja jest jeszcze bardziej bezpieczna, zwłaszcza na wrażliwych częściach ciała, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej skuteczności zabiegów, czyli gładkiej skóry nawet na 6 miesięcy*.

Gdy masz umówioną serię zabiegów w salonie nie trudno zapomnieć o kolejnej wizycie epilacji, cierpisz na pamięć złotej rybki w kwestii pielęgnacji i wydaje ci się, że nie znajdziesz czasu na kolejne zabiegi?  Ściągnij aplikację Philips Lumea IPL na swój smartfon. Pomoże Ci stworzyć spersonalizowany harmonogram depilacji dla każdego obszaru ciała. Przypomni Ci, kiedy powinnaś wykonać kolejny zabieg na daną część ciała oraz wyświetli porady, jak osiągnąć gładką skórę na dłużej. Nie masz już więcej wymówek.

* Mediana redukcji owłosienia po 12 zabiegach: 78% na nogach, 64% w okolicach bikini, 65% pod pachami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jamie Rockers (@beautyrocksblog) Gru 16, 2019 o 5:53 PST

Chcesz przetestować urządzenie Philips Lumea przez 6 tygodni? Zgłoś się i wypełniając poniższy formularz!