Konieczność pracy zdalnej, a co za tym idzie – więcej czasu spędzanego w domu, to negatywne skutki pandemii COCID-19, które mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie. Ograniczenie aktywności połączone z regularnym podjadaniem prowadzi do nadwagi, a nawet otyłości. Jak tego uniknąć? 

— Przede wszystkim zadbać o dietę, ale też o... pobudzenie naszych mięśni do działania — mówi doktor Anna Płatkowska-Szczerek z kliniki Ancalara. W internecie znajdziemy mnóstwo programów treningowych, które jesteśmy w stanie odtworzyć w domu. Warto też biegać, zwłaszcza na czczo, przed śniadaniem, bo w ten sposób spalamy więcej tłuszczu. Zamknięcie siłowni pokrzyżowało wielu z nas plany związane z kształtowaniem sylwetki. Aby nie zaprzepaścić tego, co do tej pory osiągnęliśmy podczas treningów w klubach fitness, oprócz domowych aktywności, można też skorzystać z oferty zabiegów w klinice Anclara. 

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o sześciopaku, ale nie lubią robić brzuszków, jest EMSCULP, czyli jedyny nieinwazyjny system do rzeźbienia mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej. To najbardziej zaawansowany i intensywny elektromagnetyczny stymulator. Dzięki niemu podczas 30-minutowego zabiegu wykonujemy około 20 tysięcy brzuszków. EMSCULPT jednocześnie spala tłuszcz, wyszczupla talię, buduje i rzeźbi mięśnie, poprawiając napięcie skóry. Jego skuteczność potwierdzają renomowane badania naukowe, certyfikaty (FDA i CE), ale przede wszystkim tysiące zadowolonych pacjentów na całym świecie. Mężczyźni pokochają go za możliwość spełnienia marzeń o wymarzonym sześciopaku, kobiety - za lifting pośladków, zwiększenie ich jędrności oraz muskulatury.

— Warto pamiętać, że zabieg jest nie tylko w pełni skuteczny, ale też nieinwazyjny i bezbolesny. Ani lipoliza, ani liposukcja czy zabiegi z radiofrekwencją i ultradźwiękami nie pozwalają na jednoczesne budowanie masy mięśniowej i spalanie tłuszczu — dodaje doktor Płatkowska-Szczerek.

EMSCUPLT to prawdziwa rewolucja. Czy w końcu płaski brzuch i jędrne pośladki nie będą tylko marzeniem, a w końcu okażą się osiągalne dla każdego z nas? Efekty zabiegu pozwalają udzielić twierdzącej odpowiedzi na to pytanie.