Emma Watson była molestowana?

Na tegorocznej gali Złotych Globów większość aktorek i kobiet związanych z branżą filmową pojawiła się w czarnych kreacjach. To część akcji Time's Up, której celem jest zwrócenie uwagi na problem molestowania seksualnego, nie tylko w środowisku filmowym, i solidarność z ofiarami przemocy seksualnej. Na czarno ubrały się m.in. Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Michelle Williams, Jessica Biel, Eva Longoria, Meryl Streep i Emma Watson. Ta ostatnia podczas uroczystości udzieliła krótkiego wywiadu dla magazynu "Variety" zdecydowała się na poruszające wyznanie: Emma Watson przyznała, że doświadczyła "całego spektrum molestowania", a podobne sytuacje przydarzyły się wielu jej koleżankom.

Przyznam, że sama doświadczyłam całego spektrum molestowania. Moje doświadczenia nie są jedyne w swoim rodzaju, tak samo jak przypadki molestowania, których doświadczyły moje przyjaciółki, moje koleżanki z pracy, wszystkie nasze historie mają podobny scenariusz. Ten problem powraca systematycznie, co jakiś czas którąś z nas spotyka ta okropna sytuacja.

Emma Watson zwróciła uwagę na skalę molestowania seksualnego oraz na fakt, że jest to problem systemowy. Wskazała też na jedyny jej zdaniem sposób, by coś zmienić - to solidarność kobiet oraz wzajemna pomoc.

W samej Wielkiej Brytanii statystyki wykazują, że większość kobiet od 18 do 24 lat doświadczyły molestowania seksualnego, te liczby są ogromne. Musimy zwracać na to uwagę i musimy się nawzajem słuchać i sobie pomagać. Jedynie zjednoczenie pomoże nam w rozwiązaniu problemu.

Emma Watson rozpoczęła karierę jako 10-latka od przebojowej roli Hermiony Granger w serii filmów o Harrym Potterze. Wystąpiła też w takich produkcjach jak m.in. "Zaczarowane baletki", "Charlie", "The Circle", "Piękna i bestia". Emma Watson znana jest z feministycznych poglądów i walki o prawa kobiet.