Wiosna to jeden z bardziej napiętych okresów w terminarzach klinik medycyny estetycznej. Jakie zabiegi królują w tym okresie?

Po zimie szczególnie widoczny jest trend związany z modelowaniem ciała. Wraz ze stopniową zmianą garderoby zauważamy mankamenty, które zaczynają się wysuwać na pierwszy plan. Oczywiście dzięki diecie i aktywności fizycznej możemy w znacznym stopniu im przeciwdziałać, są jednak obszary ciała szczególnie trudne do wymodelowania. Część osób nie dysponuje także odpowiednim czasem na ćwiczenia. Wtedy właśnie jako alternatywa wkraczają zabiegi modelujące.

Medycyna estetyczna od dekad bardzo dynamicznie się rozwija. Czy jest nas w stanie jeszcze czymś zaskoczyć w obrębie modelowania ciała?

Doskonałym przykładem takiego zaskoczenia jest laseroterapia, która kojarzy się nam głownie z zabiegami mającymi na celu przebudowę skóry twarzy. Jako niezwykle rozwinięta dziedzina oferuje nam ona jednak cyklicznie przełomowe technologie, które zmieniają całkowicie możliwości zabiegowe podnosząc je na zupełnie nowy poziom.

Laseroterapia jako sposób redukcji tkanki tłuszczowej?

Jak najbardziej. Taką możliwość daje nam nietermiczny EMERALD LASER™, który wprowadziliśmy do oferty kliniki Femmed. To pierwsze urządzenie na rynku polskim, które umożliwia redukcję tłuszczu za pomocą niechirurgicznych rozwiązań.

Zobacz także:

Zaskoczyła mnie Pani. Jak zatem działa EMERALD LASER™?

Metoda działania lasera jest zarówno skuteczna, nieskomplikowana jak i przełomowa. W trakcie zabiegu kierujemy wiązkę laserową na problematyczny obszar ciała. Wiązka ta uwalnia z komórek tłuszcz, który następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny pacjenta. Jednocześnie poddane zabiegowi komórki opróżnione z tłuszczu wysyłają do mózgu prawidłowy sygnał, co pozwala im funkcjonować na nowo jaki jako zdrowe, chude komórki tłuszczowe. W efekcie w naszym organizmie rozpoczyna się wyjątkowy kaskadowy proces komunikacji w całej tkance tłuszczowej. W odpowiedzi na sygnał komórek poddanych zabiegowi inne komórki tłuszczowe reagują w ten sam sposób uwalniając swoją zawartość.

Technologia, o której doktor mówi wydaje się wręcz futurystyczna?

Zgadza się. Zastosowane w laserze EMERALD™ rozwiązanie stanowi unikat w skali światowej. Dodatkowo jest ono tak skuteczne, że zostało zatwierdzone przez FDA jako terapia stosowana w obwodach całego ciała u pacjentów z BMI sięgającym 40 oraz doskonałe uzupełnienie niechirurgicznych rozwiązań odchudzających.

Rozmawiamy o skuteczności. Nasi czytelnicy zapewne chętnie poznają konkrety. Na jakie dokładnie efekty mogą liczyć pacjenci?

Zabieg prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej na poziomie 2,5 kg tłuszczu w zaledwie trzech sesjach zabiegowych. Badania kliniczne potwierdzają utratę około 15 cm w obwodach ciała w efekcie zabiegów.Z lasera mogą z powodzeniem skorzystać także osoby, które borykają się z problemem cellulitu ponieważ jak każdy laser powoduje on przebudowę struktur kolagenu. W ten sposób EMERALD™ umożliwia organizmowi naprawę, odmłodzenie i odnowę poprzez wykorzystanie zdolności organizmu do funkcjonowania na wyższym poziomie poprzez aktywność komórkową.

Więcej informacji na www.femmed.pl

Dr Aleksandra Rek