Elżbieta Zapendowska była gościem programu Łukasza Jakóbiaka "20m2 Łukasza", w którym oceniła polskie gwiazdy i show-biznes. Specjalistka od emisji głosu, krytyk muzyczny i jurorka show "Must be the Music" otwarcie przyznała, że lubi Dodę. Kiedyś z nią współpracowała, potem ich drogi się rozeszły, ale Elżbieta Zapendowska wciąż ceni Dodę, choć jednocześnie krytykuje jej utwory. Uważa, że to właśnie przez nie Doda nie zrobiła światowej kariery.

- Gdyby ona miała dobre utwory, dobre teksty, ze swoją bezczelnością, za którą ją uwielbiam, to ona by zrobiła światową karierę - powiedziała Elżbieta Zapendowska. Podobne zdanie jurorka show ma o Edycie Górniak. - Z Edytą jest podobnie, tylko ona jest innym rodzajem kobiety. Mogę tylko powiedzieć, że szkoda, że tak wielki, światowy talent został zaprzepaszczony. Ona powinna zrobić światową karierę, mając takie warunki jakie ma, mając urodę, taki głos, taką wrażliwość muzyczną - podkreśliła Zapendowska.

Specjalistka od emisji głosu przyznała również w programie, że nie lubi Gosi Andrzejewicz. Przypomniała, że kiedyś wokalistka chciała pozywać ją do sądu za krytykę! - Nie lubię Gosi Andrzejewicz, całego jej wizerunku, jej wyglądu, jej piosenek, niczego. (...) Bo to jest dla mnie takie typowe bezguście. Takie wypindrzone, mizdrzące się do publiczności, no po prostu nie cierpię czegoś takiego. Wokal taki przyzwoity, tylko jak ja widzę głupotę w oczach i to mizdrzenie się, to wokal jaki by nie był, nie obroni tej osoby - powiedziała Elżbieta Zapendowska.

Przy okazji Elżbieta Zapendowska wyjawiła, że współpraca zarówno z Dodą, jak i Edytą Górniak nie należała do łatwych. - Artyści nie należą do łatwych. Szczególnie ci, którzy mają swoje zdanie - podsumowała Elżbieta Zapendowska.

<<"Matka chrzestna gwiazd" - przeczytaj wywiad z Elżbietą Zapendowską>>