Elżbieta II kategorycznie zabrania odkurzania!

- Całkowity zakaz odkurzania dywanów – brzmi jeden z zapisów w długim regulaminie, pod którym podpisać się musi każdy, kto pracuje w Pałacu Buckingham. Panują tu surowe zasady, a królowa bardzo rzadko (jeśli nie nigdy) zgadza się na ustępstwa. Do protokołu dworu królewskiego dostosować muszą się nie tylko pokojówki i lokaje, ale również członkowie rodziny królewskiej, którzy – jak zapisane jest w regulaminie – sami nie mogą wykonywać żadnych domowych obowiązków. W związku z tym muszą mieć całą armię ludzi, którzy za nich wykonują wszystko to, co każda „perfekcyjna pani domu” i każdy „perfekcyjny pan domu” (zakładamy, że faceci w tym temacie też powinni mieć równouprawnienie) ogarniają samodzielnie.

Zobacz też: Księżna Kate otrzymała piękny prezent z okazji rocznicy ślubu

Getty Images

Royal Servants - cała prawda o życiu na dworze Elżbiety II?

W filmie dokumentalnym „Royal Servants”, który opisuje, co dokładnie dzieje się za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham, mowa jest o surowych zasadach panujących na dworze królowej Elżbiety II. Dowiadujemy się na przykład, że najlepszy służący to taki, którego ani nie widać, ani nie słychać. Każdy, kto przyjmowany jest do pracy, przechodzi specjalistyczne testy przypominające test na astronautę NASA, a jedną z ważniejszych cech, które brane są pod uwagę jest ODDANIE. Kamerdyner, lokaj a nawet pokojówka, którzy służą angielskiej królowej, woleliby zginąć niż popełnić błąd!

Getty Images

"The Crown" zakazuje odkurzacz dywanów! Powód niedorzeczny

Jest wiele dziwacznych zasad, których przestrzegać musi królewska służba, a jednym z najbardziej zaskakujących jest wspomniany zakaz odkurzania dywanów sprzętem AGD. Skąd taki powód? Uważajcie, bo możecie być lekko zdziwieni…

Dlaczego Elżbieta II zakazuje odkurzać dywany współczesnym sprzętem AGD? Powód jest banalnie prosty, choć nieco niedorzeczny. Pokojówki nie mogą odkurzać w Pałacu Buckingham, ponieważ… odkurzacz hałasuje!

Dlatego też każda służąca zmiata dywany ręcznie. Możecie to sobie wyobrazić? 77 tys. metrów kwadratowych i 775 pokoi do sprzątania dzień w dzień z miotełką w dłoniach. Wszystko to tylko po to, by nie urazić uszu Elżbiety II.

Zatem, jeśli znów będziesz narzekać, że musisz odkurzyć 10 metrów kwadratowych dywanów, dobrze się zastanów. To wcale nie jest takie straszne zajęcie…

Zobacz też: Ujawniono wielką tajemnicę księżnej Diany. Była poważnie chora