Eleni Antoniadou - osiągnięcia

Eleni Antoniadou zdobyła:

  • tytuł doktora, 
  • uczestniczyła w pierwszym udanym przeszczepie tchawicy,
  • prowadzi firmę medycyny regeneracyjnej,
  • w przeszłości pracowała w NASA.

Wykazując się tymi nieprzeciętnymi osiągnięciami młoda kobieta została wynagrodzona w Grecji przez Ministerstwo Edukacji. Pani Minister, Niki Kerameos, która wręczała jej nagrodę napisała nawet na swoim prywatnym Twitterze:

Możesz stać się tym, kim marzysz. Eleni Antoniadou osiągnęła sukces w NASA, specjalizując się w medycynie regeneracyjnej i bioastronautyce. Jej pasja do nauki inspiruje nas i napełnia optymizmem.

Te słowa miały dodatkowo chwalić Eleni i jej zasługi naukowe dla kraju. Po tym wydarzeniu niektórzy postanowili zweryfikować imponujący życiorys młodej kobiety.

Eleni Antoniadou - praca w NASA

Eleni Antoniadou w swoich mediach społecznościowych udostępnia i udostępniała dużo zdjęć "z pracy", czyli z etapu kiedy jak twierdzi pracowała w NASA. W jednym z programów rozrywkowych kobieta twierdziła także, że szkoliła tam innych naukowców. Co okazało się po zweryfikowaniu tej informacji? Inny naukowiec, starszy od Eleni, Costas Bouyioukos sprawdził kiedy kobieta pracowała w NASA. Okazało się, że nigdy. Uczestniczyła jedynie w letnim obozie organizowanym przez tę organizację skąd pochodzą jej zdjęcia. Uczony, który odkrył tę informację napisał w mediach społecznościowych:

Antoniadou NIGDY nie pracowała w NASA. Uczestniczyła w letnim obozie organizowanym każdego roku przez NASA dla setek studentów. Oczywiście została do tego wybrana, ale NIE jest to praca w NASA, a coś, co zrobiły dosłownie tysiące studentów. Antoniadou nie została także uhonorowana przez NASA, jak twierdzi. Oto lista wszystkich tych, którzy otrzymali jakąkolwiek nagrodę od NASA. Jej nazwisko oczywiście tam nie występuje.

We wpisie dołączył wykaz nazwisk osób, które otrzymały nagrodę od NASA. Antoniadou twierdziła także, że otrzymała nagrodę od European Space Agency, czyli Europejskiej Agencji Kosmicznej. Greccy dziennikarze skontaktowali się z prezesem organizacji, próbując uzyskać informację na ten temat. Jak twierdzi Stamatios Krimigis taka nagroda "nie istnieje". Czy przynajmniej tytuł doktora Eleni Antoniadou jest wiarygodny? BBC nie potwierdza. Dementuję tę informację, twierdząc że zdobyła ona dwukrotnie tytuł magistra, a na studia doktoranckie nie uczęszczała. Czy faktycznie kobieta powinna otrzymać nagrodę od Ministerstwa Edukacji? Wydaje nam się, że życiorys tego typu laureatów powinien być rzetelniej sprawdzany.

Eleni Antoniadou inspiracją dla lalki Barbie

 

Zobacz także: