Laurent Simons - cudownie uzdolniony dziewięciolatek kończy studia licencjackie

Laurent Simons pochodzi z Belgii, ma dziewięć lat i studiuje inżynierię elektryczną na Eindhoven University of Technology (TUE). Co po pierwszym etapie na uczelni wyższej planuje dziecko? Na ten temat wypowiedział się jego ojciec:

Chłopiec planuje rozpocząć studia doktoranckie z elektrotechniki, jednocześnie studiując medycynę - zdradził Alexander Simons

"Laurent Simons, cudowny 9-latek" - co wpłynęło na zdolności dziecka?

Zarówno rodzice, lekarze oraz rodzina nie są w stanie podać konkretnej przyczyny wyjątkowych talentów Laurenta. Matka i ojciec chłopca są lekarzami. Mama żartuje często, że w ciąży stosowała się do zasad zdrowego żywienia i że najpewniej dzięki temu ich dziecko jest takie zdolne.

Początkowo rodzice nie dostrzegali aż tak dużego potencjału w chłopaku, jednak zarówno dziadkowie, jak i nauczyciele w szkole twierdzili, że 9-latek "chłonie wiedzę jak gąbka" z wielu różnych dziedzin. Wtedy rodzice postanowili, że umożliwią dziecku nauczanie na takim poziomie, na jakim sam sobie tego życzy. Finalnie Laurent kończy właśnie studia licencjackie i ma zamiar aplikować na drugi stopień.

Laurent Simons, 9-latni geniusz ma indywidualny tok nauczania

Specjalni studenci, którzy mają ku temu dobre powody, mogą studiować wg indywidualnego, dostosowanego do potrzeb każdego z nich harmonogramu. W ten sam sposób pomagamy uczniom, wyróżniającym się w danej dziedzinie. Przyznaje jednocześnie, że dziewięcioletni Laurent jest pierwszym studentem na tej uczelni, który tak szybko przyswaja wiedzę. Jest nie tylko bardzo inteligentny, ale i bardzo sympatyczny - zaznacza Sjoerd Hulshof, jeden z szefów wydziału elektrotechniki na Eindhoven University of Technology.

Inne uczelnie już zabiegają, aby dziecko wybrało ich ofertę kształcenia na studia drugiego stopnia. Pomimo wyjątkowych zdolności 9-latka rodzice starają się, aby poza nauką czas dziecka wypełniała przede wszystkim zabawa z równieśnikami.