Niebieskie czy różowe śpioszki? Choć decyzja o płci dziecka zapadła już w chwili zapłodnienia, proponujemy ci zabawę w przewidywanie, kto mieszka w twoim brzuszku. Chwyć ołówek i zapisuj punkty świadczące o zbliżających się narodzinach dziewczynki albo chłopca. Potem je podsumuj.

Lustereczko, powiedz przecie...

Stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie. Czy twój brzuszek jest okrągły, jakbyś miała w środku piłeczkę, czy raczej spiczasty lub rozciąga się mocno na boki? Jeśli pytasz zdumiona: "Jaką piłeczkę?", urodzisz chłopca. Kulisty brzuszek natomiast oznacza narodziny dziewczynki. Obróć się i obejrzyj pośladki. Jeśli wyglądają, jakby dodatkowe kilogramy głównie tam "zawędrowały", możesz kupować różowe ubranka. Jeśli pupa jest taka jak przed ciążą, spodziewaj się chłopca. Zbliż twarz do lustra. Jeśli niewiele się zmieniła, nadal jest szczupła, a skóra różowa i bez wyprysków, postaw na niebieskie śpioszki. Włosi twierdzą, że gdy twarz w ciąży staje się pełniejsza, bardziej okrągła, w brzuszku roś- nie dziewczynka. Od pokoleń uważa się, że jeśli w ciąży pojawiają się problemy z cerą, to taka zmiana zwiastuje dziewczynkę. Delikatnie odciągnij wskazującym palcem dolną powiekę oka i obejrzyj dokładnie białkówki. Powinnaś dojrzeć naczynko krwionośne w kształcie litery V. Szykuj się na narodziny chłopca, jeśli naczynko jest w prawym oku. I odwrotnie: "V" w lewym oku zwiastuje dziewczynkę. Mądrość ludów skandynawskich głosi, że błyszczące, grube włosy oznaczają narodziny chłopca. A źle wyglądająca fryzura to "cena" bycia mamą dziewczynki.

Samopoczucie testerem płci

Poranne nudności to typowy objaw ciąży - tak uważa wiele osób. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektóre kobiety wymiotują niemal przez dziewięć miesięcy, a inne wcale? Można znaleźć odpowiedź na to pytanie wśród ludowych mądrości. Ciążowe dolegliwości nękają kobiety, które spodziewają się dziewczynki. Natomiast, jeśli ciąża przebiega "gładko", czujesz się znakomicie, zostaniesz mamą chłopca. A na którym boku lubisz spać? Możesz liczyć na dziewczynkę, jeśli preferujesz prawy. I oczywiście na chłopca, gdy układasz się częściej na lewym boku.

Apetyt na małe co nieco

Ciąża to czas dogadzania podniebieniu. Analizując swoją dietę, możesz przewidzieć płeć maluszka. Czy wzrosło twoje zainteresowanie kuchnią, polubiłaś pichcenie? Jeśli tak, punkt dla chłopca. Zainteresowanie kuchnią jak przed ciążą lub mniejsze, oznacza, że skarb pod sercem jest dziewczynką. Zachcianki nie do opanowania potraktuj jako wróżbę narodzin córeczki. Jeśli miewasz je rzadko, szykuj pokoik dla mężczyzny. Pewnie słyszałaś, że apetyt na kwaśne wywołuje chłopiec. Dziewczynki już od poczęcia podobno wolą słodkości.

Czas na wrózbę z... nóg

Ciąża przebiega prawidłowo, tylko nogi ci dokuczają: trochę puchną, a o wąskich butach możesz zapomnieć. Francuzi twierdzą, że to dowód na poczęcie chłopca. Nogi szczupłe jak przed ciążą oznaczają dziewczynkę. A co z włosami na nogach? Czy częściej potrzebujesz depilacji? Jeśli tak, szykuj się na narodziny chłopca. Brak zmian sugeruje narodziny dziewczynki. Stopy częściej chłodniejsze niż przed ciążą sygnalizują, że będzie chłopiec. Bez zmian - dziewczynkę.

Twoje maleństwo ma głos

Jeśli twój szkrab upodobał sobie do kopania dół brzuszka albo lewą stronę, spodziewaj się dziewczynki. Częściej dostajesz kuksańce w górnej części brzucha lub z prawej strony? Tak zachowują się raczej chłopcy. Włącz miłą muzykę i poczekaj kilka minut na reakcje dziecka. Wiedeńczycy uważają, że chłopcy nieruchomieją zasłuchani, zaś panienki zaczynają tańczyć: wiercą się i mocno kopią. Po prostu wyraźnie się ożywiają.

Jednak tata wie najlepiej!

Niektórzy mężczyźni są w ciąży razem ze swoją partnerką: miewają poranne nudności, huśtawki nastrojów, zachcianki, tyją lub puchną im stopy. Jeśli twojemu mężowi przebyło nieco kilogramów, będzie chłopiec. Jeśli wskazówka wagi stoi wciąż w tym samym miejscu, urodzi się dziewczynka. Jeśli mężczyzna jest teraz bardziej spięty i nerwowy, narodzi się wam dziewczynka. Chłopiec sprawia podobno, że ojciec jest dużo spokojniejszy oraz zrelaksowany.

Zobacz także:

A to zabawne!

Nasi przodkowie mieli tez zdanie w kwestii planowania płci.

  • Jedna ze starożytnych teorii głosiła, ze nasienie z prawego jądra decyduje o poczęciu syna, a z lewego - córki. Stosowano więc ciasne obwiązywanie "niepotrzebnego jądra".
  • Arystoteles uważał, ze nasienie powstaje w organizmie zarówno kobiety, jak i meżczyzny, a w zależnosci od przewagi jednego z nich na świat przychodzi dziewczynka lub chłopiec. Nasieniu można było nadać więcej mocy, przystepując do zbliżenia z większym wigorem.
    ● Planując płeć dziecka pod uwagę brano aurę, pozycje gwiazd. Chłopcy mieli się rodzić, gdy stosunek odbywał sie przy wietrze północnym, a dziewczynki - południowym.
    ● Istniała też teoria, ze płeć dziecka zależy od tego, który z partnerów jest mądrzejszy lub silniejszy. Dlatego zalecano odczekać, aż silniejszy małżonek zachoruje albo krzyczec na niego, aby pozbawić go przewagi.

TEST Z OŁÓWKIEM (LUB OBRACZKA)

Na nitce zawieś obraczkę lub nawlecz na nią igłę i wbij ją w gumkę ołówka. Następnie pozwól zwisać im swobodnie. Unieś je nad swoim brzuszkiem. Nitkę może trzymać inna osoba, np. twój partner. Nie poruszając nitką, pozwól się jej rozkołysać. Jeśli zacznie zakreslać koła, urodzi się dziewczynka, jeśli porusza się ruchem wahadłowym: chłopiec. Inna wersja tej zabawy przedstawia się następująco: nitkę z ołówkiem lub obraczką unieś nad swoim nadgarstkiem. Jeśli zaczna poruszać się wzdłuż ręki, spodziewaj się narodzin dziewczynki, w poprzek nadgarstka - urodzisz małego mężczyznę.