Kobieta urodziła dziesięcioraczki

37-letnia Gosiame Thamara Sithole z Pretorii w Republice Południowej Afryki urodziła dziesięcioraczki. Siedmiu chłopców i trzy dziewczynki przysżły na świat w wyniku cesarskiego cięcia w 29. tygodniu ciąży. Jak donoszą zagraniczne media, nikt nie spodziewał się aż dziesięciorga maluchów, nawet lekarze, którzy na początku byli przygotowani na szóstkę, a potem ósemkę noworodków.

Nawet to było niespodzianką, ponieważ początkowe badania wykazały sześcioro dzieci. Kiedy lekarz mi powiedział, potrzebowałam trochę czasu, by w to uwierzyć – mówiła w rozmowie z Pretoria News.

Gosiame Thamara Sithole wcześniej była mamą sześcioletnich bliźniąt.

Bóg dokonał cudu i moje dzieci urodziły się bez żadnych komplikacji - dodała. 

Dziesięcioraczki z RPA - czy trafią do Księgi Rekordów Guinnessa?

Gosiame Thamara Sithole zaszła w ciążę naturalnie. Miesiąc przed porodem, kobieta udzieliła wywiadu "Pretoria News" i opowiedziała o ciąży, jednak na prośbę rodziny publikacja była opóźniona.

Na początku było ciężko. Miałam nudności i czułam się źle. Wciąż nie jest lekko, ale już się przyzwyczaiłam. Nie czuję bólu. Po prostu modlę się do Boga, żeby pomógł mi urodzić wszystkie dzieci zdrowe i żeby wyszły z tego żywe. Byłabym najszczęśliwsza na świecie. - mówiła w wywiadzie.

Już wtedy myśl o narodzinach ośmioraczków była dla niej niewyobrażalna. 

Wątpiłam w to. Byłam przekonana, że jeśli jest to ciąża mnoga, to są to bliźnięta albo trojaczki. Kiedy lekarz powiedział mi o ośmioraczkach, potrzebowałam czasu, żeby to do mnie doszło. Nawet kiedy patrzyłam na zdjęcia z USG, nie wierzyłam. Dopiero z biegiem czasu zdałam sobie sprawę z tego, że to prawda.

Wszystko wskazuje na to, że dziesięcioraczki trafią do Księgi Rekordów, podaje portal Pretoria News. 

Wiemy o tym, że Gosiame Thamara Sithole urodziła. Przesyłamy gratulacje i najlepsze życzenia rodzinie. W tej chwili jeszcze nie zweryfikowaliśmy rekordu, ponieważ dobro zarówno matki, jak i dzieci jest najwyższym priorytetem. Nasz zespół zajmie się tym wkrótce - przekazał rzecznik listy rekordów.

Przypomnijmy, poprzedni rekord należał do mieszkanki Mali, która urodziła dziewięcioro dzieci, a wcześniejszy do Amerykanki, mamy ośmiorga dzieci.

Mama dziesięcioraczków apeluje o pomoc

Świeżo upieczona mama zaapelowała o pomoc. Kobieta musiała zrezygnować z pracy i nie stać ją na zatrudnienie osoby do pomocy. Dodatkowo potrzebuje dla dzieci pieluch, ubranek i innych potrzebnych rzeczy.

Przyda się wszystko, ubranka, odżywki, pieluchy. Liczę, że pojawi się jakiś wolontariusz, który zechce mi pomóc - mówi.

"Jestem szczęśliwy" - mówi szczęśliwy tata 12. dzieci.