Łukasz Owsiany, 31-letni dziennikarz TVP3 Wrocław w połowie tegorocznych wakacji, będąc na urlopie doznał udaru. Łukasz doznał udaru niedokrwiennego w obrębie pnia mózgu, półkul móżdżku, wzgórza oraz okolic potylicznych. [...] Nikt nie spodziewał się, że młody chłopak, który prowadził zdrowy tryb życia, był zawsze pozytywny i pomocny, doświadczy takiej choroby. Przebył zabieg trombektomii mechanicznej w szpitalu w Szczecinie - napisano na stronie zbiórki na leczenie mężczyzny. Według relacji rodziny, jego stan byłby lepszy gdyby lekarze nie popełnili rażących błędów.

Dziennikarz TVP Łukasz Owsiany jest w śpiączce. Jego rodzina zamierza złożyć skargę na lekarzy

Dziennikarz TVP Łukasz Owsiany jest pracownikiem wrocławskiego oddziału stacji. To właśnie jego współpracownicy nagłośnili tragedię, która go spotkała.

Dziewięć dni temu nasz kolega Łukasz Owsiany podczas wakacji nad morzem doznał udaru mózgu, pozostaje nieprzytomny w szczecińskim szpitalu. Przed nim kosztowna neurorehabilitacja. Bardzo chcemy, żeby Łukasz wrócił do nas, dlatego dziś razem z jego rodziną prosimy o pomoc - czytamy na facebookowym profilu TVP3 Wrocław.

Więcej o stanie dziennikarza powiedziała Sofia Popławska, jego partnerka. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ujawniła, że to ona wezwała karetkę już chwilę po tym, jak Łukasz zaczął skarżyć się na bóle głowy. Niedługo później z dziennikarzem nie było już kontaktu. Od jego utraty przytomności do przyjazdu pogotowia minęło 20 minut. 

Łukasza Owsianego przetransportowano na SOR szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. Tam, według relacji Popławskiej, zbyt długo zwlekano z postawieniem diagnozy: pacjentowi.

Naszym zdaniem tam właśnie zlekceważono objawy wskazujące na udar mózgu i przez kilka godzin nie postawiono właściwiej diagnozy. Przyjęli Łukasza i po pierwszych badaniach zostawili na obserwacji. Czuwałam przy nim, obudził się nad ranem i prosił o pomoc.

Dziennikarz został przebadany przez neurologa po kolejnych trzech godzinach. Dopiero wtedy zdecydowano się przewieźć go do szpitala w Szczecinie. Tam przeszedł operację neurochirurgiczną i od jej czasu (czyli kilkunastu dni) przebywa w śpiączce. Obecnie stan Łukasza Owsianego jest ciężki, ale stabilny.

Jego rodzina zamierza złożyć skargę na pracowników SOR-u w Koszalinie. Gdyby transport Łukasza wykonano natychmiastowo na oddział neurologiczny w Szczecinie, to dzisiaj nasze prognozy i oczekiwania byłyby zupełnie inne. To jest to coś, czego nie mogę zrozumieć i z czym nie mogę się pogodzić - powiedziała Ewelina Srokowska, siostra Łukasza Owsianego.

Zobacz także:

Kim jest Łukasz Owsiany?

Łukasz Owsiany ma 31 lat. Jest dziennikarzem pracującym w TVP3 Wrocław. Zawód, który wykonuje początkowo był tylko jego pasją. Partnerką życiową Łukasza Owsianego jest Sofia Popławska, również reporterka TVP3 Wrocław. 

Zbiórkę na leczenie Łukasza Owsianego wsparło już ponad 200 osób: zrzutka.pl/pomagamlukaszowi

CZYTAJ TAKŻE: