Agnieszka Gozdyra słynie z tego, że jej programy mają charakter konfrontacyjny, a goście dobierani są pod względem skrajnych poglądów. Prowadzi programy SkandaliściDebata Tygodnia oraz Debata Dnia. Dziennikarka wywołuje niemałe kontrowersje, głośno mówi o jej niechęci do środowiska LGBT i feministek. Właśnie podczas prowadzenia programu Debata Dnia Agnieszka Gozdyra odczytała przerażającego tweeta, którego odczytała przerażającego tweeta, którego otrzymała od jednego z przeciwników szczepień na COVID-19. 

Uważaj Gozdyra, chodzą słuchy, że będą wzorem, AK golić łby namawiającym do szczepień takim szujom jak ty. Najlepsze jest to, że twoje golenie lecieć live w sieci... czekamy na to jak na finał mistrzostw - napisał użytkownik na Twitterze

 

Dziennikarka postanowiła zgłosić sprawę na policję, o czym poinformowała na swoim koncie na Twitterze. "Jak powiedziałam, tak zrobiłam. Zawiadomienie w sprawie wczorajszych gróźb pod moim adresem właśnie zostało złożone. Panom policjantom bardzo dziękuję za zrozumienie i rozmowę."

Ataki antyszczepionkowców

W ostatnich dniach w naszym kraju doszło do kilku incydentów sprowokowanych przez przeciwników szczepień. W sobotę na jednym z gdyńskich bulwarów zaatakowany został szczepionkobus. Kilkanaście osób otoczyło pojazd i krzyczało "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Na miejsce musiała przybyć policja.

W nocy z niedzieli na poniedziałek natomiast nieznany sprawca podpalił siedzibę sanepidu i mobilny punkt szczepień w Zamościu.

Celem ataków antyszczepionkowców stał się także dom dziecka w Aleksandrowie Kujawskim. Do biura dyrekcji wtargnęło kilka osób z banerami, które domagały się, aby zaprzestała "szprycowania dzieci" i "eksperymentów medycznych". W tej sprawie zostało złożone zawiadomienie do prokuratury.