Chociaż większość z nas zarzeka się, że nie wierzy w horoskopy i astrologię, to jednak kusi nas, żeby sprawdzić, co jest nam pisane. Podobno już w Starożytności każdemu dnia tygodnia przypisywano patrona jednej planety czy gwiazdy, co miało wpływ na naszą osobowość... 

Jak dzień urodzenia wpływa na charakter?

Chcecie dowiedzieć się, jak wasz dzień urodzenia wpływa na charakter? W pierwszej kolejności musicie poznać swojego patrona. Osobom urodzonym w poniedziałek patronuje Księżyc, tym we wtorek - Mars, w środę - Merkury, w czwartek - Jowisz, w piątek - Wenus, w sobotę - Saturn, a w niedzielę Słońce. Jeśli masz problem z namierzeniem dnia tygodnia, spokojnie znajdziesz takie informacje na stronach internetowych, wpisując datę swoich urodzin.

Jakie są osoby urodzone w poniedziałek?

Osoby urodzone w poniedziałek są pod wpływem Księżyca, który obdarzył je pracowitością i bujną wyobraźnią. Twój dzień urodzenia to właśnie poniedziałek? Masz świetnie rozwiniętą intuicję, chętnie pomagasz innym i jesteś oddanym przyjacielem. Cechuje cię wrażliwość i empatia. Rozumiesz emocje innych, czasami aż za bardzo. Uważaj, żeby nie ulegać obcym wpływom, co może cię zranić. Nie potrafisz się nudzić, dlatego jesteś świetnym towarzyszem. Swoją pasją i entuzjazmem zarażasz wszystkich dookoła. Twoja zmienność przekłada się na trudności z podejmowaniem decyzji. Pamiętaj, że zmysł praktyczny nie jest twoją mocną stroną.

Jakie są osoby urodzone we wtorek?

Urodzeni we wtorek są waleczni niczym bóg wojny. Jeśli urodziłeś/urodziłaś się tego dnia masz duszę wojownika. Miewasz porywczy charakter, nieobce ci są pamiętliwość i zawziętość. Twoją niezwykle ważną cechą jest wytrwałość i to, że z uporem dążysz do celu. Zdarza się, że walczysz tylko dla zasady. Może czasami warto odpuścić. Jesteś osobą pewną siebie, czasami wręcz arogancką. Zatrzymaj się czasem i posłuchaj drugiej strony, ona też ma coś ciekawego do powiedzenia. Nie zapominaj o tym, że masz duży potencjał seksualny...

Jakie są osoby urodzone w środę?

Osoby urodzone w środę są pod opieką Merkurego, patrona handlarzy i złodziei. Cechuje cię zatem zwinność i szybkość. Twoje zalety to ciekawość świata, błyskotliwość i liczne talenty. W życiu kierujesz się logiką i intelektem. Cały czas działasz na wysokich obrotach i w głowie masz coraz to nowe pomysły. Wykorzystaj swój talent i załóż firmę lub znajdź pracę, gdzie to wszystko wykorzystasz - w końcu masz głowę do interesów. Podchodzisz do życia racjonalnie, a twoją bezpośredniość i konkret cenią inne osoby. Nie brakuje ci poczucia humoru i dystansu do świata. Jesteś duszą towarzystwa, która lubi w życiu ryzyko.

Jakie są osoby urodzone w czwartek?

Urodzeni w czwartek są pod opieką Jowisza, planety optymizmu i mądrości. To oznacza dla ciebie szczęście i dobry humor. Osoby te cechuje dobroduszność, siła, wewnętrzny spokój i otwartość na świat i ludzi. Nie jest im obojętny los innych, zawsze chętnie pomogą i będą wspierać potrzebujących. Czwartkowe dzieci są też łagodne i wrażliwe. Nawet w sytuacjach z pozoru beznadziejnych potrafią znaleźć światełko w tunelu. Cenią sobie również poczucie niezależności i wolności. Świetnie odnajdują się w roli liderów i osób zarządzających. Czują się wtedy jak ryba w wodzie. Jednak ważna rada: uważajcie, żeby pogoń za karierą nie była ważniejsza niż najbliżsi.

Jakie są osoby urodzone w piątek?

Osoby urodzone w piątek są pod opieką Wenus. Cechuje je miłość, piękno i zmysłowość. Szukają romantycznych wrażeń, miłosnych uniesień. Łatwo się zakochują. Cenią sobie piękno i harmonię. Doceniają sztukę i piękno, które je otacza. To ludzie bardzo kreatywni, chociaż nieco roztargnieni. Urodzeni w piątek poszukują wszystkiego, co niezwykłe, tajemnicze, pociągające. Nie bez powodu interesują się często astrologią i ezoteryką.

Zobacz także:

Jakie są osoby urodzone w sobotę?

O sobotnich dzieciach mówi się, że są twarde jak Saturn, czyli ich patron. W życiu wysoko stawiają sobie poprzeczkę, ale od innych również potrafią wymagać. To osoby bardzo obowiązkowe i podchodzące do życia bardzo poważnie. To twardo stąpający po ziemi realiści. Cenią sobie punktualność, są zdyscyplinowani i obowiązkowi. Dążąc do celu potrafią być niezwykle konsekwentni i zdeterminowani. Ambicja i wytrwałość to ich cechy przewodnie. To sprawia, że sprawdzają się na wysokich stanowiskach i w rolach liderów.

Jakie są osoby urodzone w niedzielę?

Urodzeni w niedzielę są pod opieką Słońca, które obdarza ich swoim blaskiem i daje ogromną energię. To osoby kreatywne, optymistyczne, z miłością podchodzące do ludzi. Kochają ruch i jeśli już się czegoś podejmują, to bardzo trudno je zatrzymać. Są pewne siebie i lubią być w centrum uwagi. Mają silny charakter i świetnie odnajdują się na wysokich stanowiskach. Są uczciwi przez co zyskują sobie szacunek i uznanie innych.