Dziecko w oknie życia w Kutnie

W poniedziałek w oknie życia w Kutnie został znaleziony 6-dniowy chłopiec. Na miejsce od razu wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko do kutnowskiego szpitala.

Nie mamy oddziału pediatrycznego, więc przyjęliśmy go na oddział noworodków. Stan jest stabilny, nic złego nie powinno się wydarzyć  - powiedział na antenie Radia Łódź Artur Gur, prezes kutnowskiego szpitala.

Jak wynika z nieoficjalnych źródeł, przy dziecka miał być znaleziony list, w którym matka chłopca tłumaczyła swoją decyzję.

Okno życia w Kutnie w Domu Parafialnym  przy ul. Jana Pawła II powstało 13 lat temu. Dotychczas odnotowano dwa przypadki pozostawienia w nim dziecka. Pierwszy miał miejsce w listopadzie 2019 r. i również był to chłopiec.

Okno życia to bezpieczne, specjalnie przygotowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje dziecko. W Polsce pierwsze miejsce tego typu zostało otwarte w Krakowie przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej w marcu 2006 roku. W całym kraju istnieje obecnie kilkadziesiąt okien życia i wszystkie wypisane są na stronie Caritas.