Bliźniaczki poślubiły bliźniaków

Jednojajowe bliźniaczki Brittany i Briana Deane poznały jednojajowych bliźniaków Josha i Jeremy’ego Salyersów podczas święta bliźniaków Twins Days Festival w Ohio. Dwa lata temu obie pary wyprawiły wspólne wesele, które transmitowało TLC. Siostry przyznają, że od dziecka planowały taki ślub. Ostatnio wspólnie świętowali również drugą rocznicę.

To jednak nie koniec rewelacji! Obie kobiety zaszły w ciążę w tym samym okresie. Radosną wiadomość przekazali za pomocą Instagrama (tak, konto też prowadzą razem).

Zgadnijcie co – OBIE pary są w ciąży! Jesteśmy podekscytowani i wdzięczni, że możemy doświadczyć tych pokrywających się w czasie ciąż oraz że możemy podzielić się z wami tymi nowinami.

ZOBACZ TEŻ: Trenerka zamieściła zdjęcie brzucha po ciąży bliźniaczej i napisała ważne słowa, za które podziękowały jej matki

Bliźniaczki poślubiły bliźniaków, a ich dzieci będą rodzeństwem

Okazuje się, że to nie wszystko! Ich dzieci nie będą zwykłymi kuzynami. Z genetycznego punktu widzenia będą rodzeństwem!
Nasze dzieci będą nie tylko kuzynami, ale też genetycznym rodzeństwem.

Nie możemy się doczekać, aż poznamy nasze dzieci, a one siebie! Wyobrażamy sobie, że to będzie tak, jakby dwie mamy i dwóch ojców wspólnie wychowywało swoje rodziny.

Jak to jest możliwe? Okazuje się, że jest to bardzo rzadki, ale znany nauce przypadek. Ponieważ bliźnięta mają niemal 100% identycznych genów, kiedy obie pary przekażą swojemu potomstwu geny z tej samej puli, będzie ono dzieliło ze sobą ilość materiału genetycznego charakterystyczną dla rodzeństwa z jednych rodziców. Jeśli zainteresował was ten temat, poniższy film wyjaśnia to dokładniej.

Instagram przyszłych rodziców pełen jest wyjątkowych zdjęć. W naszej galerii zobaczycie niektóre z nich. Ostrzegamy, oglądanie ich wciąga!

ZOBACZ TEŻ: Ta mama schudła 20 kg w 7 miesięcy po ciąży z bliźniakami: zdradziła receptę na swoją figurę