Od jakiegoś czasu sporo mówi się o wyjątkowych właściwościach drzew. Niektóre z nich są bowiem w stanie ukoić nasze nerwy, poprawić odporność, a także zesłać na nas różne dary. Niedawno pisaliśmy o drzewie, które w 2023 roku ześle nam bogactwo i miłość. Już nasze babcie wiedziały o tym, jak wyjątkowe działanie mają niektóre rośliny. Stawiały głównie na to drzewo na miłość, które jest w stanie też zesłać nam wiele innych darów. 

To drzewo na miłość, ale zsyła też inne dary

Choć zaliczamy go do magicznych drzew, w rzeczywistości jest to roślina drzewiasta, czyli popularny krzew. Panny młode chętnie wykorzystują go w swoich bukietach ślubnych i trudno się temu dziwić - ten gatunek sprzyja miłości.

Zobacz także: 

Chodzi o... mirt. Jedną z jego odmian jest popularny w Polsce barwinek. To zielony krzew, który ma wiele magicznych właściwości i działa nie tylko na miłość. To też drzewo na szczęście i na namiętność. Zobaczcie, co jeszcze musicie o nim wiedzieć. 

Za co odpowiada mirt? 

Już nasze babcie wierzyły w wyjątkowe działanie mirtu. Ten krzew potęguje namiętność i może sprawić, że nasze życie stanie się szczęśliwsze. Jest też symbolem władzy, nieśmiertelności, a nawet... zmartwychwstania.

Trudno się zatem dziwić, że mirt często jest stosowany również przy różnego rodzaju rytuałach miłosnych. Przy pomocy tej rośliny jesteśmy w stanie rozkochać w sobie wybranka, ale też dodać sobie pewności siebie i pobudzić swoją namiętność. Właśnie dlatego jest to roślina kochanków.

A wy wierzycie w magiczną moc różnych roślin? Wypróbujecie działanie mirtu? Dajcie nam znać w komentarzach na Facebooku. 

Zobacz także:

Zobacz także: