Przyroda wokół nas może przynosić szczęście albo pecha. Nawet niepozorne rośliny blisko domu zakłócają jego energię i blokują przepływ. Inne zaś powodują, że wzrasta powodzenie, przychodzi spokój i ochrona, a w sercach gości radość. Pewne popularne w Polsce drzewko kryje w sobie ogrom zalet. To drzewo dobrobytu wspiera bogactwo i miłość. Skorzystasz z jego mocy tylko pod 1 warunkiem. Przeczytaj, co należy zrobić i na co uważać.

Czym jest drzewo dobrobytu? Wspiera bogactwo i miłość

Już nasi przodkowie, Słowianie, mocno wierzyli w moc drzew. Rośliny otaczano czcią i szacunkiem, by korzystać z ich darów i opieki. Wspominaliśmy niedawno o tym, jakie właściwości dla par ma skromna grusza. Warto czerpać dobro także z innego popularnego drzewka owocowego – wiśni. Przynosi ono niezliczone korzyści.

Drzewko wiśni znane jest także jako drzewo dobrobytu – wspiera bogactwo i miłość, czyli chyba najważniejsze rzeczy w codziennym życiu. Wiśnia uważana jest za drzewo przynoszące pomyślność zwłaszcza kobietom, ale także parom i rodzinom. Symbolizuje drzewo życia i rozkwitającą miłość, która daje wspaniałe owoce. W wielu krajach uchodzi za drzewo zakochanych.

Dobroczynna moc drzewa wiśni sprzyja opiekunom drzewa i osobom, które najczęściej przebywają w jej otoczeniu. Nie każdemu jednak są pisane zalety tej rośliny. Skorzystasz z jego mocy pod 1 warunkiem – nie wolno łamać jego gałązek. Szczególnie ważne jest to przy zbieraniu owoców i pielęgnacji drzewa. Dozwolone jest przycinanie pędów i nadmiernych przyrostów tylko za pomocą sekatora i ostrego noża. Łamanie gałęzi wiśni sprawia, że drzewo traci swoje dobroczynne moce i energię. Może nawet przestać owocować i schnąć.

Zobacz też:

Wiśnia – magiczne właściwości

Wiśnia ma wspaniały wpływ na swoje otoczenie, kiedy jest odpowiednio traktowana. Z tych względów uznaje się ją za drzewo dobrobytu, które wspiera całą rodzinę. Wiśnia obdarza swoich opiekunów darami takimi jak:

  • długowieczność, 
  • ochrona przed złem,
  • odradzanie się po niepowodzeniach,
  • korzyści finansowe, mocno wspiera bogactwo i dostatek,
  • uroda oraz piękno duchowe,
  • spokój w rodzinie i zgodę,
  • wspiera łagodność, wrażliwość i kreatywność.

W krajach wschodu najlepsze sadzonki wiśni przekazywano sobie jako uroczyste prezenty, podobnie jak piwonie. Drzewa wiśniowe warto mieć w swoim otoczeniu nie tylko ze względu na piękne kwiaty i smaczne owoce, ale także biorąc pod uwagę wspaniałe dobroczynne właściwości. Jak w większości przypadków, energię drzewa dostatku można czerpać, przytulając się do pnia oraz odpoczywając w jego cieniu. Nie czekaj i znajdź swoje opiekuńcze drzewo.

Zobacz także:

Sprawdź także: