Dorota Szelągowska o swoim zdrowiu psychicznym

Dorota Szelągowska w ostatnim czasie daje nam się bliżej poznać i porusza tematy, które osobiście ją dotknęły i dotykają wielu z nas. W rozmowie z dziennikarzem "Dzień Dobry TVN", gwiazda poruszyła niezwykle ważny temat zdrowia psychicznego. Warto wspomnieć, że Dorota Szelągowska podobnie jak wiele innych gwiazd zaangażowała się w akcję Fundacji TVN #zdrowiewgłowie, dzięki której przy współpracy Centrum Zdrowia Dziecka zostanie wybudowane Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów. Stojąc na placu budowy centrum, Dorota Szelągowska powiedziała:

To, co się dzieje w tym kraju, kiedy piętnowana jest inność, kiedy piętnowane jest właściwie wszystko, co nie wchodzi w jakiś wymyślony wzór sprawia, że te dzieciaki naprawdę są w złym stanie. Nerwica lękowa bierze się głównie z tego, że nie znasz swoich emocji. Kumulujesz je w sobie i jak to w końcu wybucha, to dzieją się rzeczy straszne. Wiem, bo sama mam nerwicę lękową, co prawda już zaleczoną, ale doskonale wiem, jaki to jest mechanizm działania, wiem jak to jest, kiedy masz ataki paniki takie, że naprawdę nie wiesz, co zrobisz.

Gwiazda wyznała, że były momenty, kiedy była w naprawdę złym stanie:

Nie zrozumiesz, co to znaczy obiecywać sobie codziennie o czwartej nad ranem, że dzisiaj wyjdziesz z domu, a potem przez cały dzień nadal walczysz z tym, że nie jesteś w stanie wyjść. A przecież wszystko jest normalnie, dobrze, ty zdajesz sobie z tego sprawę. Musimy szukać pomocy i walczyć o to, żeby było lepiej.

Dorota Szelągowska zwraca uwagę na fakt, że dzieci z zaburzeniami psychicznymi szczególnie potrzebują pomocy i wsparcia.

Miałam psychiatrę, panią terapeutkę, rodzinę, która wiedziała, co się dzieje, a ja i tak byłam na totalnym dnie. A teraz wyobraź sobie dzieciaka z małej miejscowości, który nie wie, co z tym zrobić.

Dorota Szelągowska o chorobie córki

Przy okazji rozmowy, Dorota Szelągowska wróciła do momentu, kiedy dowiedziała się o chorobie 3-letniej córeczki Wandy. To właśnie w Centrum Zdrowia Dziecka, prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej" leczyła córeczkę.

Moja córka dostała nagle diagnozę - wada serca - okazało się, że trzeba dość szybko działać. Dostałam tutaj niesamowitą pomoc. Jak wchodzisz do tego miejsca, to nie jest ważne, czy jesteś gwiazdą, celebrytą, lekarzem albo kimkolwiek. Jesteś traktowany tak samo, ponieważ liczy się tylko twoje dziecko - mówiła gwiazda.

Właśnie dlatego projektantka wnętrz postanowiła na swój koszt wyremontować łazienkę dla osób niepełnosprawnych w Centrum Zdrowia Dziecka. 

To jest mój prywatny projekt, myślę, że trzeba zwracać różne rzeczy, jak się ma dużo. Trzymajcie kciuki za nas, bo musimy to zrobić szybko i dobrze. Cieszę się ogromnie" - relacjonowała jakiś czas temu na Instagramie.

My mocno kibicujemy Dorocie Szelągowskiej w jej projektach i dajemy ją jako wzór do naśladowania dla innych gwiazd. Właśnie w ten sposób można wykorzystać swoją popularność do czynienia dobra. 

Przeczytaj także: