Masłowska w #SEXEDPL o seksie w sieci

Dorota Masłowska to feminizująca pisarka, felietonistka, a nawet wokalistka. Jej twórczość przekracza granice i łamie tabu, a ona sama nie uznaje kompromisów. Nie dziwi więc, że to właśnie Masłowska została nową bohaterką kampanii o edukacji seksualnej zainicjowanej przez Anję Rubik. #SEXEDPL ma uczyć nastolatki, uświadamiać rodziców, ale też młodych dorosłych, których wiedza o własnej fizyczności jest momentami niepokojąco niska i niewielka. W 60. sekundowych filmikach #SEXEDPL wystąpili już m.in. Maciej Stuhr, który opowiadał o swojej pierwszej rozmowie z dziećmi o seksie i bliskości, Robert Biedroń, który przyznał, że przeżywał trudne momenty, kiedy zdecydował się ujawnić, że jest homoseksualistą czy Monika Brodka, która przyznała, że w młodości miała wiele szczęścia, że nikt nie wykorzystał jej naiwności oraz że zawsze można i trzeba mówić "nie".

Dorota Masłowska z kolei w filmiku zatytułowanym "Wrażliwość" mówi o tym, żeby właśnie w taki wrażliwy sposób podchodzić do tematu seksu i nie uczyć się go z przerysowanych obrazów pokazywanych w sieci i mediach. W realu stosunek nie wygląda jak ten pokazywany na filmach i w mediach. Seks to przeżycie, w którym biorą udział i uczucia, i ciało. Młode osoby uczą się o seksie głównie z Internetu - materiałów, które nie są edukacyjne i rzetelne. Polecamy korzystać z tych dostępnych na stronie Pontonu albo innej grupy edukatorów seksualnych., możemy przeczytać pod filmikiem z Masłowską. 

Pisarka uczula, że "niefizyczne aspekty seksu są też bardzo ważne, a żeby w pełni je dostrzegać i w pełni móc z nich korzystać - musimy po prostu cenić i pielęgnować swoją wrażliwość". 

Nie możemy się bardziej zgodzić. Brawo za ten filmik!