Donald Trump trafił do szpitala

Donald Trump o tym, że jest zakażony koronawirusm poinformował na Twitterze. Również u jego żony Melanii test na COVID-19 wyszedł pozytywnie. Para prezydencka miała wcześniej kontakt z doradczynią Hope Hicks, u której potwierdzono zakażenie w czwartek. Donald i Melania Trump zapewniali, że czują się dobrze i wspólnie zaczynają kwarantannę. "Niezwłocznie rozpoczniemy kwarantannę i okres leczenia. Razem przez to przejdziemy" - napisał Donald Trump. Niestety po dobie okazała się, że prezydent USA musiał zostać hospitalizowany.

Telewizja CNN powołując się na anonimowe źródło poinformowała, że Donald Trump trafił do szpitala z powodu koronawirusa, ponieważ miał problemy z oddychaniem. Kilka godzin później prezydent USA sam zabrał głos w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także: Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem. "Przejdziemy przez to razem!"

Donald Trump ma koronawirusa: jaki jest stan jego zdrowia?

W oficjalnym komunikacie Białego Domu przekazano, że Donald Trump otrzymał pierwszą dawkę Remdesiviru. Doktor Sean Conley zapewnił, że prezydent USA czuje się dobrze i nie potrzebuje tlenu. Na nagraniu, które Trump zamieścił na Twitterze, prezydent wydał oświadczenie o swoim stanie zdrowia.

Donald Trump ma koronawirusa: jego córka modli się za niego

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia płyną w kierunku prezydenta z całego świata, w tym od ambasador USA w Polsce - Georgette Mosbacher. 

Córka Donalda Trumpa - Ivanka Trump również martwi się o swojego ojca. W opublikowanym na Twitterze wpisie napisała: 

Modlę się o szybkie wyzdrowienie mojego ojca i Melanii oraz za wszystkich dotkniętych COVID-19. Będą razem walczyć, Prezydent będzie nadal walczył o ludzi tego wielkiego kraju.