Peeling do rąk – dlaczego warto go stosować? 

Peeling do rąk jest mało popularnym kosmetykiem. Zazwyczaj spotykamy się z nim na wizycie u kosmetyczki, ale często nie chce nam się powtarzać tego zabiegu w domowych warunkach. Jeśli jednak chcemy mieć piękne i zadbane dłonie, musimy regularnie złuszczać martwy naskórek i nawilżać nasze ręce. Zwłaszcza, że używamy ich codziennie, dlatego często narażone są na negatywne działanie czynników zewnętrznych, wysuszających środków czystości czy żeli antybakteryjnych. 

Peeling do rąk pozwala pozbyć się z dłoni martwego naskórka, wspomaga regeneracje i pracę komórek oraz pozwala lepiej wchłaniać się innym kosmetykom np. kremom do rąk. Peeling to też szybki i łatwy sposób na mocne nawilżenie spierzchniętych dłoni po zimie lub długich kąpielach słonecznych. Wszystko dzięki naturalnym olejom, które często dodaje się do domowych peelingów do rąk. Wykonując taki zabieg regularnie, wasza skóra na dłoniach będzie wyglądać młodo i jędrnie. Pamiętajcie, że to właśnie ręce najszybciej zdradzają nasz wiek! Warto więc wprowadzić domowy peeling do rąk do swojej pielęgnacyjnej rutyny. 

Jak często robić peeling dłoni? 

Peeling to nic innego, jak usuwanie z powierzchni skóry martwych komórek naskórka. Pozwala na głębokie oczyszczenie ciała i pobudza jego krążenie krwi. Każdy peeling, nie ważne czy do twarzy, ciała, skóry głowy czy dłoni, należy wykonywać z umiarem. Zbyt mocno starty naskórek może prowadzić do podrażnień i szybszego wysychania ciała. Otrzymamy więc odwrotny efekt od zamierzonego. Jak często należy więc robić peeling dłoni? My zalecamy wykonywanie go raz, dwa razy w tygodniu. Taka ilość wystarczy, żeby zregenerować i nawilżyć suche ręce. 

Peelingu do rąk własnej roboty nie należy używać zbyt gwałtownie. Pamiętajmy, że ma on w delikatny i łagodny sposób zadbać o nasze ręce. Jeśli używamy ziarnistego peelingu, najlepiej nakładać go na mokrą skórę i następnie zmyć jego pozostałości wodą. Zapobiegnie to podrażnieniu delikatnej skóry naszych dłoni. Kiedy wykonujesz zabieg nie skupiaj się tylko na dłoniach. Warto przy okazji zadbać o swoje nadgarstki i ręce. Po skończonym peelingu dokładnie osusz dłonie i zaaplikuj ulubiony krem. 

Domowy peeling do rąk z cukru

Naturalny peeling do rąk to wbrew powszechnemu przekonaniu bardzo prostu kosmetyk do stworzenia samemu. Taki projekt diy jest szybki, łatwy, tani i na pewno produkty na jego wykonanie znajdziecie już w swojej kuchni. Jednym z najpopularniejszych peelingów do rąk własnej roboty, jest ten z dodatkiem cukru. W przypadku domowego kosmetyku, najlepiej sprawdzi się cukier gruboziarnisty, który świetnie poradzi sobie z martwym naskórkiem na naszych dłoniach. Warto wykorzystać też jakiegoś rodzaju naturalny olej, który nawilży i ujędrni skórę. W przepisach na naturalny peeling do rąk świetnie sprawdzi się oliwa z oliwek, olej kokosowy lub masło shea. Jeśli chcesz, możesz do swoich mieszanek dodać również kilka kropel cytryny, która nawilża, rozjaśnia i usuwa przebarwienia. Jak zrobić peeling do rąk?

Do zrobienia domowego peelingu do rąk z cukru będziecie potrzebować:

  • Pół szklanki cukru,
  • 3 łyżki oleju kokosowego,
  • 2 łyżki soku z grejpfruta.

Wystarczy, że wymieszasz wszystkie składniki i gotowe! Taki cukrowy peeling z dodatkiem oleju kokosowego ma silne działanie nawilżające. Grejpfrut za to posiada dużą ilość antyoksydantów, w tym witaminę C, dlatego głęboko odżywia i rozświetla skórę. 

Zobacz także:

Ze składników potrzebnych do stworzenia domowego peelingu do rąk można również wykonać kule do kąpieli diy. Wystarczy, że zmniejszysz ilość cukru i do mieszanki dodasz sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Więcej przepisów na domowe kule do kąpieli znajdziesz w naszym artykule: "Kule do kąpieli DIY – 5 prostych i pięknie pachnących". Soda zawarta w kulach to świetny produkt, który warto dodawać do swojego domowego SPA. Wystarczy do miski z ciepłą wodą dodać kilka łyżek stołowych sody oczyszczonej i gotowe. Moczenie nóg w sodzie sprawi, że wasza skóra będzie zmiękczona i wygładzona. Soda oprócz tego odświeża, łagodzi podrażnienia i ma działanie bakteriobójcze, dzięki czemu eliminuje problem brzydkiego zapachu stóp. 

Domowy peeling do rąk z kawy

Lubisz pić kawę? Mamy więc dla ciebie dobrą wiadomość! Twój poranny napój może posłużyć ci jako pielęgnacyjny kosmetyk. Zamiast wyrzucać zużyte fusy do kosza, użyj ich w swoim naturalnym peelingu do rąk. Kofeina zawarta w kawie ujędrnia i rozjaśnia skórę. Pomaga również przywrócić skórze jędrność i młody wygląd. Do przygotowania domowego peelingu do rąk z kawy wystarczą:

  • 2 łyżki kawy,
  • 2 łyżki oleju ze słodkich migdałów,
  • 1 łyżeczka brązowego cukru.

Na początku należy zaparzyć wybraną kawę, pozostawić ją do ostygnięcia, a następnie odcedzić fusy i przełożyć je do miseczki. Do kawy należy dodać olej ze słodkich migdałów i brązowy cukier i wszystko wymieszać. Taki peeling wygładzi i ujędrni skórę dłoni, a dzięki dodatkowi olejku z migdałów również nawilży i uelastyczni ręce. 

Domowy peeling do rąk z płatków owsianych

Płatki owsiane to tani i wszechstronny produkt używany nie tylko w kuchni. Świetnie nadaje się do produkcji naturalnych kosmetyków. Z płatków owsianych w łatwy sposób można przygotować np. domowy tonik do twarzy. Taki kosmetyk wygładzi, nawilży i uspokoi naszą cerę. Płatki owsiane zawierają m.in. witaminy B1, B6, kwas pantotenowy i witaminę E, która przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jak wykonać domowy peeling do rąk z płatków owsianych?

Składniki:

  • 3 łyżki płatków owsianych (najlepiej błyskawicznych),
  • przegotowana woda,
  • 1 łyżeczka miodu,
  • 1 łyżeczka soku z cytryny,
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek.  

Najpierw namocz płatki w wodzie i poczekaj aż napęcznieją. Następnie wymieszaj je z pozostałymi składnikami, aż konsystencja będzie przypominała tzw. papkę. Taką mieszankę nałóż na dłonie i delikatnie masuj nią ręce. Peeling pozostaw na dłoniach na ok. 10 minut a następnie spłucz go wodą. 

Kosmetyk równie świetnie sprawdzi się w formie peelingu na twarz. Po takim zabiegu skóra jest nawilżona i głęboko oczyszczona. Produkty z dodatkiem płatków owsianych dodatkowo zmniejszają liczbę zaskórników i zwężają pory, a także zapobiegają odwodnieniu skóry.