Oparzenia słoneczne są niezwykle bolesne. Zdarzają się często na dużych powierzchniach skóry, kiedyś przesadzimy z opalaniem. Utrudniają normalne funkcjonowanie, a szczególnie spanie! Często łapią nas podczas wypoczynku, czy długich weekendów, które spędzamy z daleka od cywilizacji i możliwości odwiedzenia apteki. Na szczęście są na nie domowe sposoby, które uśmierzą ból.

Przede wszystkim zejdź ze słońca, możesz też schłodzić się letnim, ale nie lodowatym prysznicem. Na poparzone miejsca nałóż kefir, maślankę czy naturalny jogurt. Zawarte w nich witaminy i białko zregenerują naskórek. Unikaj słodkich produktów np. jogurtów owocowych, bo cukier tylko pogłębi stan zapalny. 

Świetnym lekarstwem jest tez zielony ogórek. Aby uśmierzyć ból możesz go też dodatkowo schłodzić w lodówce. Plasterki przykładaj na oparzone miejsca.

Podobne działanie ma też sok z liści aloesu. Roślinę tę często trzymamy w domu jako popularny kwiatek doniczkowy. Wystarczy odłamać jeden listę i wycisnąć z niego sok, którym smarujemy oparzone miejsca.