Prostownicę w te wakacje wyślij na zasłużony urlop i podaruj swoim włosom odrobinę wolności. Nie męcz ich, nie plącz, nie susz raptownie, daj im swobodnie opaść na ramiona i poszaleć niesfornie. Dlaczego? Bo potrzebują objętości.

1. Szampon
Na początek umyj włosy szamponem zwiększającym objętość. Najlepszy będzie taki z proteinami. Następnie osusz lekko włosy ręcznikiem. Nałóż odżywkę tylko na dolne partie włosów. Skorzystaj z preparatu, który zbyt mocno ich nie obciąży.

2. Pianka
W lekko osuszone włosy wetrzyj piankę, która bazuje na panthenolu. Aby zapewnić im większą ochronę, użyj również sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą. Rozczesz delikatnie włosy, zaczynając od końcówek i przechodząc stopniowo do góry.

3. Suszarka
Ustaw średnią temperaturę i zdejmij końcówkę z suszarki. Spuść głowę i energicznym ruchem podnieś do góry. Susz włosy, cały czas przeczesując je rzadką szczotką. Kiedy włosy są już prawie suche, zmień szczotkę na grzebień z jeszcze rzadszym rozstawem ząbków.

4. Modelowanie
Preparatem podnoszącym spryskaj włosy u samej nasady. „Włosy modeluj lekko palcami, tak żeby fryzura wyglądała, jakbyś właśnie wróciła z plaży. Pozwól im swobodnie opaść na ramiona. Włosy latem nie powinny być doskonałe” – tłumaczy Sally Brooks, główna stylistka marki Nivea.