ZIMOWE WYZWANIE 

Zimowa pora to dla dłoni podwójne wyzwanie. Po pierwsze, muszą przetrwać na dworze w minusowych temperaturach. Po drugie, muszą wytrzymać powrót do zamkniętego, ogrzanego pomieszczenia. Raz zimno, raz ciepło... Jak to znieść? Chwila nieuwagi, zdjęcie rękawiczek na mrozie lub silnym wietrze, spowoduje, że nasze dłonie staną się szorstkie i zaczną pękać. Co zatem zrobić, żeby mimo mroźnej pogody cieszyć się pięknymi dłońmi?

Oto kilka zasad

1. Dbaj o to, żeby chronić swoje dłonie przed zmianą temperatury. Rękawiczki to podstawa. Skóra dłoni bardzo nie lubi zmian ciepło, zimno.

2. Odpowiednie nawilżenie. Zadbaj o to żeby w twojej torbie zawsze był krem nawilżający do rąk. W ciągu dnia nie używaj ciężkich tłustych kremów, wystarczy nawilżający. Może to być również olejek na bazie róży damasceńskiej, która wygładza i nawilża skórę dłoni. Ma również właściwości uodparniające skórę. A zapach działa odprężająco.

3. Wieczorem zastosuj na dłonie zupełnie inny krem. Najlepiej  na bazie masła Shea lub olejku kokosowego. To doskonały sposób żeby odpowiednio nawilżyć skórę, ale również zadbać o jej sprężystość, elastyczność i odporność na czynniki zewnętrzne.

Zobacz także:

4. Pamiętaj o peelingach, możesz je stosować raz w tygodniu.

5. Nie myj dłoni w bardzo ciepłej wodzie i nie używaj mydeł które wysuszają skórę.

7. Manicure oczywiście jak najbardziej. Zadbaj jednak o swoje skórki. W sezonie jesienno-zimowym są one wyjątkowo narażone. Koniecznie pomyśl o oliwce lub odżywce do skórek. Możesz nawet raz dziennie nakładać je na skórki, efekt zobaczysz już po kilku dniach konsekwentnej pielęgnacji.