Sposoby na wypadanie włosów 

Aby skutecznie zatrzymać wypadanie włosów, najpierw trzeba poznać jego przyczyny. Najczęściej źródło problemu tkwi w: niedoborach składników odżywczych, błędach w stylizacji i pielęgnacji włosów lub wahaniach hormonalnych. W każdej z tych sytuacji musimy zastosować inne metody działania. Jeśli chodzi o dietę, naszym celem stanie się wprowadzenie do jadłospisu produktów bogatych w białko, żelazo oraz witaminy. W przypadku poważnych niedoborów konieczna może okazać się suplementacja. Kolejnym ważnym wątkiem jest sposób układania naszej fryzury oraz dobór odpowiednich produktów do włosów. Często zbyt mocno ściskamy i obciążamy nie tylko nasze włosy, ale także skórę głowy. Traci na tym kondycja cebulek, co przekłada się na ich powolny wzrost oraz późniejsze wypadanie

Zabiegi na wypadanie włosów

Zmiana diety czy sposobu pielęgnacji nie zawsze wystarczy, by zatrzymać wypadanie włosów. Zdecydowanie cięższy kaliber noszą zmiany zachodzące pod wpływem hormonów. Gdy gospodarka hormonalna zostaje zaburzona mamy do czynienia z tzw. łysieniem androgenowym. Mieszki włosowe ulegają wówczas zmniejszeniu i są coraz słabiej ukrwione. Na szczęście z tym przewlekłym schorzeniem można się uporać. Pomoże w tym zabieg Regenera Activa, który polega na stymulacji okolic mieszków włosowych preparatem z komórek pozyskanych od tego samego pacjenta. Mówiąc najprościej: przeszczepiamy swoje własne komórki w miejsce, które wymaga regeneracji. Autologiczny przeszczep komórek pozwala zatrzymać łysienie na kilka lat, w międzyczasie stymulując też odrost włosów. 

Skutecznym sposobem na zatrzymanie wypadania włosów jest również mezoterapia skóry głowy. Zabieg polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry skoncentrowanym preparatem z substancjami odżywczymi i pobudzającymi wzrost. Najczęściej jest to osocze bogatopłytkowe. Wstrzykiwany koncentrat również pochodzi bezpośrednio od pacjenta - ale w tym przypadku mówimy o poddanej odpowiedniej obróbce krwi pacjenta. Dzięki odwirowaniu możliwe jest zagęszczenie w osoczu ilości płytek krwi (stąd nazwa tego preparatu), które wydzielają kluczowe dla regeneracji czynniki wzrostu. Umożliwiają one rewitalizację mieszków włosowych i skutecznie zatrzymują wypadanie włosów oraz przyspieszają odrost nowych.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów - i jak sobie z nimi radzić? Zajrzyjcie do galerii -->>